دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

تشخیص چهره بشر

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

در حالیکه روش های بیشماری برای شناسایی چهره در تصاویر رنگی و خاکستری ارائه شده می باشد فقدان یک مرور به روز برای این روش احساس می گردد. نخستین مرور از روش های اولیه تشخیص چهره در سال 1991 ارائه شده می باشد. در سال 2002 نیز مرور جامعهی روی روش های تشخیص چهره موجود تا آن وقت انجام دادند. به گونه کلی عملکرد روش های تشخیص چهره را می توان با دو نوع خطا تحلیل نمود:

1- منفی نادرست: جزئی از تصویر که چهره می باشد و توسط روش به عنوان ناحیه غیر چهره طبقه بندی می گردد و سبب کاهش نرخ شناسایی می گردد.

2- مثبت نادرست: ناحیه ای از تصویر که شامل چهره نمی باشد اما چهره گزارش می گردد.

ارزیابی موثر بایستی این دو عامل را به صورت توامان مد نظر قرار دهد برای مثال در یک  روش می توان پارامتر ها را طوری تنظیم نمود که تمام زیر تصاویر حاصله از یک تصویر به عنوان چهره گزار کند که سبب نرخ شناسایی صد در صد می گردد در حالیکه نرخ شناسایی ناردست نیز بسیار بالا می باشد. حالت بهین این می باشد که نرخ شناسایی صحیح صد باشد و نرخ شناسایی نادرست صفر باشد.

مقدمه:

با وجود بیش از 150 شیوه برای تشخیص چهره تحقیقات در این زمینه از پویایی بسیار زیادی برخوردار می باشد. شناسایی تصویر را می توان به عنوان یک مسئله تشخیص دو کلاسی در نظر گرفت که در آن نواحی مختلفی تصویر به عنوان صورت یا غیر صورت طبقه بندی می گردد. تغییرات درون کلاسی، کلاس غیرچهره بسیار زیاد می باشد. این تغییرات درون کلاسی زیاد را می توان به وسیله مجموعه بسیار بزرگی از تصاویر نشان داد. این مسئله سبب می گردد بسیاری از روش های متداول برای تشخیص شی قابل اعمال به این مسئله نباشد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق قدرت: برنامه ریزی ورود و خروج واحدها به شبکه با در نظر گرفتن نیروگاه های CAES

تعداد صفحه :53
قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید