دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش مخابرات

عنوان:

تحلیل عمومی NGN با مقایسه کارایی با شبکه های موجود

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:

NGN را می توان نتیجه تفکر همگرایی در شبکه های ارتباطی دانست. تفکری که با هدف همگرا کردن کلیه بسترهای ارتباطی موجود ( اعم از دیتا، موبایل، تلفن و تلویزیون کابلی و …) روی بستری مشترک مبتنی بر فناوری پروتکل اینترنت (IP) کوشش در کاهش هزینه ها و ارائه یکپارچه خدمات دارد. این فناوری عملا سرویس دهی زیر ساختها را یکسان می کند و این امکان را به وجود می آورد که صوت و داده از طریق پروتکل اینترنت در شبکه زیر ساخت منتقل گردد. اگر از مفاهیم کلی بگذریم و وارد لایه فنی شویم، به وضوح خواهیم دید که ظهور NGN نتیجه منطقی و طبیعی روندی می باشد که از آغاز پیدایش اینترنت در صحنه ارتباطات رخ داده می باشد. رشد تصاعدی تعداد کاربارن این شبکه و تمایل روز افزون سایر بخش های تجاری با بکارگیری اینترنت و شبکه های کوچکتر با فناوری مشابه به عنوان بستر فعالیت های تجاری، کمیت و کیفیت مورد انتظار از کاربردهای اینترنتی را به صورت تصاعدی افزایش داده می باشد. به این ترتیب لزوم به کار بستن تمهیدات امنیتی محرز می باشد در این راستا در این سمینار نخست تعریف و معماری NGN و چگونگی توسعه شبکه ها بسوی آن ارائه شده می باشد و استاندارد سازی و توابع بکار رفته در آن و همچنین ارتباط NGN با IMS و امنیت NGN در فصول بعدی آمده می باشد. در پایان نیز بعضی از مقالات اخیر در راستای NGN آورده شده می باشد.

مقدمه:

از زمان اختراع تلفن که سرویس ابتدایی صوت ایجاد و ارتباط صدای شخص به شخص امکانپذیر گردید، توسعه شگرفی به سوی آن چیز که که تکنولوژی ارتباط نامیده می گردد صورت پذیرفت. ارتباطات از فواصل کوتاه به فاصله طولانی و از ارتباط نقطه به نقطه به نقطه به چند نقطه ارتقا پیدا نمود و ارتباطات ثابت به موبایل و از زمین به هوا و از زمین به دریا امکانپذیر شده می باشد. معماری اینترنت اساسا از سال 1974 ثابت مانده و همچنان قدرت خود را اثبات می کند. پس شعار قدیمی (آ پی ورای همهف همه چیز بر روی آی پی ) امروز بیش از هر زمان دیگری صدق می کند را به عنوان یک شبکه ای مبتنی بر بسته، با قابلیت ایجاد سرویس های مخابراتی و توانایی بهره گیری از مالتی برودبند (پهن باند) تکنلوژی انتقال با تضمین و اینکه توابع وابسته به سرویس مستقل از تکنولوژی های زیر لایه انتقال می باشد و در آن دسترسی آزاد مشتریان به سرویس های مختلف ارائه شده و همچنین پشتیبانی از تحرک که حضور سرویس را در همه جا برای مشتریان فراهم بیاورد را  تعریف کرده می باشد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برق قدرت: جایابی DG به منظور بهبود رگولاسیون ولتاژ و کاهش تلفات توان

تعداد صفحه :107

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید