در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

اتوماسیون شبکه های توزیع

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
یکی از مهمترین ابزار آلات سیستم اتوماسیون بهره گیری از PLC می باشد که ویژگی های بهره گیری از سیستم PLC، عدم نیاز به ایجاد شبکه جدید برای تبادل اطلاعات و بهره گیری از شبکه الکتریکی موجود می باشد. این تکنولوژی به خاطر برخورداری از مزایایی همچون عدم اتلاف هزینه و زمان برای ساخت کانال مخابراتی جدید، می تواند انتخابی مناسب در بازار سرویس های با پهنای باند وسیع باشد. از طرفی با در نظر داشتن اینکه بخش بزرگی از یک شبکه الکتریکی را قسمت فشار ضعیف تشکیل می دهد، این فناوری یکی از بهترین روش ها از لحاظ پوشش جغرافیایی می باشد.
در این فصل با در نظر داشتن مطالب فصل یک، آغاز به ذکر بعضی از پارامترهایی که میتواند معیارهایی برای مطالعه مزایا و معایب یک سیستم مخابراتی باشد، پرداخته شده و سپس بر اساس آنها مزایای و معایب مهم سیستم PLC ذکر می گردد. در ادامه نیز کاربردهای متنوع فناوری PLC در سطوح مختلف شبکه برق اظهار می گردد.
مقدمه:
بدیهی می باشد که ایجاد شبکه مخابراتی صرفاً جهت مبادله اطلاعات مورد نیاز برای کنترل و مونیتورینگ بوده و طراح شبکه مخابراتی بایستی طرح مخابراتی را باتوجه به توپولوژی شبکه توزیع ارائه نماید. موردها زیر بعنوان ملاحظات قابل توجه در طراحی شبکه مخابراتی مطرح میباشند.
1- شکل بندی پستهای توزیع و وضعیت فعلی سیستم
2- تعداد و موقعیت جغرافیایی مراکز و شبکه های فرعی تحت پوشش یک مرکز
3- حجم و سرعت مبادله اطلاعات و اولویت های مدیریت شبکه
4- مشخصات فنی سیستمهای جمع آوری اطلاعات مورد نظر برای بکارگیری در پستها
5- گسترش و توسعه شبکه توزیع
هنگام طراحی شبکه مخابراتی و انتخاب یک محیط از بین سایرین ، امکانات و قابلیتهای مخابراتی زیرقابل توجه می باشند.
فصل اول: کلیات اتوماسیون توزیع
1) اتوماسیون سیستم توزیع
1-1) مقدمه
گسترش روز افزون شبکه های توزیع موجب شده تا دیگر امکان بهره گیری از روشهای سنتی بهره برداری، نگهداری و حفاظت شبکه میسر نباشد. به همین دلیل برداشت اطلاعات شبکه های توزیع، مدون سازی آنها ونیز بهره گیری از سیستم اتوماسیون امری بدیهی و اجتناب ناپذیرمیباشد طبق سیستم اتوماسیون توزیع، IEEE تعریف ارائه شده از سوی موسسه سیستمی می باشد که قادر به نظارت، متناسب کردن و اعمال فرمان روی DAS تجهیزات بصورت بلادرنگ و از راه دور درکل سیستم اعم از پست، فیدر و در محل مصرف میباشد معمولا میتواند بصورت فاز به فاز اجرا گردد. ضرورت اجرای DAS سیستم اتوماسیون در ایران با در نظر داشتن شرایط نامطلوب اکثر شبکه های توزیع ،بیشتر احساس میشود. در حال حاضر از دغدغه های مهم صنعت برق کشور که توجه تمامی مسئولین و کارشناسان بهره بردار را به خود جلب نموده، معضلات و م عضلات موجود درسطح شبکه های توزیع میباشد. مانند معضلات موجود در شبکه های توزیع، بالا بودن تلفات، افت ولتاژ  غیرمجاز، خاموشی های طولانی مدت برق میباشد که با در نظر داشتن حجم زیاد سرمایه گذاری انجام گرفته در این نوع شبکه ها و لزوم بهره برداری مناسب، ایجاد مراکز اتوماسیون توزیع بعنوان یک راه حل اساسی مطرح میگردد. پیاده سازی سیستم اتوماسیون در شبکه توزیع به اقتصادی کردن بهره برداری منجر خواهد گردید. مسئله اقتصادی آنقدر اساسی و مهم می باشد که در یکایک اهداف اتوماسیون بخوبی قابل لمس میباشد. بطوریکه از عوامل اصلی روی آوری و بهره گیری از آن در شبکه های توزیع میباشد.
بهترین چشم انداز برای اهداف اتوماسیون متوجه شرکتهایی هست که با مسائل زیر درگیر هستند – نیاز به ظرفیت های جدید تولید، انتقال و پستهای جدید و افزایش ظرفیت سیستم – دارای شترکینی هستند که نیاز به برق مطمئن تری دارند – دارای مناطقی با تلفات بالای غیرمعمول هستند که دارای مشکل ولتاژ در رنج وسیع هستند – دارای طعیهای فراوان هستند تاریخچه بهره گیری از اتوماسیون به سالهای 1960 برمیگردد که توسط کشورهای صنعتی شروع گردید و با ایجاد روشهای جمع آوری مکانیزه اطلاعات و بهره گیری از امکانات نرم و سخت افزاری بسرعت گسترش پیدا نمود دستگاههای میکر و – پروسسوری اندازه گیری، حفاظتهای مجتمع دیجیتال و سیستم های کنترل کامپیوتری به همراه نرم افزارهای مدیریتی و محاسباتی سریع و تکامل یافته، موجب گردیده سیستم های اتوماسیون از قابلیت اطمینان بالا، امکان گسترش و کارآیی بهره مند گردد. بطور کلی وظایف اصلی اتوماسیون عبارتست از:
1- کنترل و نظارت بر کلید های پستها و فیدرها
2- اندازه گیری کمیتهای الکتریکی و غیرالکتریکی و نشان دادن آنها
3- تنظیم و نظارت بر عملکرد سیستم حفاظت
4- تشخیص محل وقوع خطا و جداسازی آن بصورت خودکار
تعداد صفحه : 70
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق (مخابرات-سیستم): بررسی و شبیه سازی و مقایسه روش های کالیبراسیون آرایه

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید