دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش قدرت

عنوان:

مطالعه عملرکرد جبران کننده دینامیکی ولتاژ (DVR)

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
افزایش روزافزون تجهیزات الکتریکی حساس به ولتاژ مانند PLC و درایوهای تنظیم سرعت و بارهای تریستوری و دستگاههای رباتیک که به دامنه و فاز ولتاژ حساس می باشند موجب آسیب پذیر شدن فرآیندهای صنعتی پیش روی کمبود ولتاز شده می باشد به طوری که در چند سال گذشته روش های مقابله با کمبود ولتاژ مورد توجه خاصی قرار گرفته می باشد و به همین خاطر بحث کیفیت توان مطرح شده می باشد که کیفیت توان نامرغوب باعث اثرات نامطلوبی در کیفیت محصول می گردد و هم چنین تلفت هزینه ای زیادی را به دنبال خواهد داشت. معضلات کیفیت توان در حالت کلی از دو عامل اصلی زیر سرچشمه می گیرد که یکی خطاهایی می باشد که در سیستم توزیع و خطوط انتقال رخ می دهد و دیگری ناشی از بارهای غیر خطی و دینامیکی و تعامل بار و شبکه می باشد که موجب خطاهایی مانند لرزش ولتاژ، هارمونیک دار شدن جریا، افت ولتاژ و قطع لحظه ای ولتاژ و غیره می گردد. در چند سال اخیر برای رفع معضلات فوق موضوعی به نام سفارشی مطرح گردیده شده می باشد که معضلات کیفیت توان را کاهش می دهد و بیشتر از تجهیزات FACTS و کلید زنی بهره می گیرد. تجهیزات FACTS  که برپایه تبدیل منبع ولتاژ می باشند به صورت سری یا موازی در سیستم نصب می گردند و اقدام تزریق یا جذب توان را انجام می دهند مانند ادواتی که برای مقابله با کمبود ولتاژ مطرح شده می باشد بازیابنده دینامیکی ولتاژ DVR می باشد که با تزریق ولتاژ به صورت سری به سیستم توزیع کمبود ولتاژ را برطرف می کند و در طی یک کمبود ولتاژ DVR قادر خواهد بود به صورت سری به سیستم توزیع کمبود ولتاژ را برطرف می کند توان اکتیو و راکتیو را با سیستم توزیع مبادله نماید. برای تزریق اکتیو از یک منبع DC بهره گیری شده می باشد.
تعداد صفحه :72
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق دانشگاه علم وصنعت - فیلتر تطبیقی و کاربرد آن حذف نویز در سیگنال های ECG

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید