در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

 دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

مطالعه رهیافت های شناسایی سیستم

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
 
چکیده:
بسیاری از سیستم های موجود و پرکاربرد در صنایع به مقصود عملکرد بهتر و افزایش بهره وری، نیازمند شناسایی دقیق و موشکافانه خصوصیات می باشند و این مهم تنها در سایه تکنیک شناسایی سیستم ها محقق می گردد. پس، شناسایی سیستم ها از ملزومات صد در صد در صنایع می باشد.
در این سمینار، بر آن هستیم که توسط شیوه های سنتی و مدرن و هوشمند به این مهم مبادرت ورزیم. در همین راستا، از تکنیک هایی مانند الگوریتم فازی، خوشه بندی و خوشه بندی فازی به عنوان راهبردهای هوشمند و از شناسایی سیستم بر مبنای پاسخ پله به عنوان رهیافت سنتی مدد می جوئیم و ملزومات این روش ها را نیز ذکر می نمائیم.
در پایان سیستم نمونه ای را مورد مطالعه قرار می دهیم، که در این مجال سیستم دیگ بخار fire-tube می باشد، و نتایج حاصل از این واکاوی را عرضه می نمائیم.
مقدمه:
از دیرباز مسئله شناسایی و شناخت دنیای پیرامون یک مسئله ذاتی و فطری برای بشر های پرسشگر بوده می باشد و این امر را به ذهن می افکند که درمورد چیستی و ماهیت دنیای گرداگرد و پیرامون خود دست به پرسشگری و پژوهش بیازاید تا از رموز و اسرار محیط خود آگاه گردد.
این مسئله یعنی شناسایی ذات عوامل ناشناس توسط بشر سابقه ای دیرین در تاریخ دارد و بشر ها از طریق شناسایی عوامل ناشناخته پیرامون خود در پی بهبود کیفیت زندگی خود بودند.
پس از انقلاب موسوم به صنعتی در اروپا و پاگیری جنبش های علمی و اختراعات جدید آنجا که پای منافع مادی به میدان صنعت باز گردید صاحبان صنایع و دانشمندان در پی کشف راه های مناسب برای بهینه کردن کمیت و کیفیت محصولات خود بودند و این امر بدون مدد گیری از شناخت ذات مسائل و شناسایی دقیق صنایع امکان پذیر نبود از این رو مسئله شناسایی و در پی آن تخمین و کنترل فرآیندهای صنعتی مطرح گردید.
شناسایی که امروزه علم شناسایی نامیده می گردد شامل طیف وسیعی از مسائل می گردد که شناسایی سیستم های صنعتی، بیولوژیکی، اجتماعی و اقتصادی و… همانند این می باشند.
در جهان امروز که پیشرفت صنعت و تکنولوژی شتاب روزافزونی گرفته می باشد، مسئله ای که اهمیت دو چندان یافته می باشد بهروری زودتر و بیشتر صنایع می باشد.
ناگفته پیداست که مسئله بهروری مستلزم مقدمات بسیاری می باشد که در شکل گرفتن آن بسیار ضروری می باشد که یکی از این امور شناسایی سیستم ها به مقصود به کارگیری بهتریم راهکار عملی برای بهینه سازی سیستم می باشد.
شناسایی سیستم از آن نظر ضروری می باشد که ما را با دینامیک ها و محتویات سیستم آشنا می نماید و به ما امداد می رساند تا با به کارگیری استراتژی ها کنترلی به بهبود عملکرد سیستم بپردازیم.
در این پژوهش کوشش بر این می باشد که بعضی از این شیوه ها را معرفی و مطالعه نموده و تا حد امکان به مقایسه آن ها از نظر عملکرد می پردازیم.
«سیب باش! تا افتادنت اندیشه ای را بالا برد.»
امید می باشد که در سایه عنایات حق تعالی و کوشش و کوشش های اساتید گران مایه و دانشجویان ایرانی شاهد پیشرفت، تعالی و شکوفایی مستمر مجامع دانشگاهی و در عرض آن صنایع ملی باشیم.
اندیشمند بزرگ امانوئل کانت می فرماید:
«اندیشیدن را بیاموز، نه اندیشه ها را.»
تعداد صفحات: 129
قیمت: 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق (مخابرات):بررسی روش های آشکارسازی ناهمدوس سیگنال های فرا پهن باند

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید