در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

جایابی تجهیزات اندازه گیری به مقصود تخمین حالت شبکه های توزیع

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
یکی از اقدامات اولیه در راه بهبود کیفیت برق در شبکه های توزیع، شناسایی وضعیت هارمونیکی فعلی شبکه با بهره گیری از روش های تخمین حالت هارمونیکی می باشد. برای شکل گیری عملی و اقتصادی این مهم آغاز لازم می باشد تا حداقل تجهیزات اندازه گیر مورد نیاز جهت اندازه گیری سطح هارمونیکی تعیین و سپس به صورت بهینه جایابی گردند. در این پژوهش روش جدیدی برای جایابی بهینه تجهیزات اندازه گیرهای هارمونیکی در سیستم های توزیع ارائه شده می باشد. ایده اصلی در این الگوریتم بهره گیری از تحلیل حساسیت و بهره گیری از تابع انرژی برای تعیین محل و نوع تجهیزات اندازه گیر می باشد، از شبکه های عصبی و پخش بار هارمونیکی به روش تزریق برای تخمین زدن جریان های هارمونیکی تزریی و جریان خطوط بهره گیری شده می باشد.
برای مطالعه قابلیت روش پیشنهادی تاثیر نویز یا خطا در مقادیر اندازه گیری بر روی پارامترهای تخمین زده شده و همچنین تاثیر خازن گذاری و تغییر ساختار شبکه بر الگوریتم پیشنهادی بر روی سیستم توزیع 13 باس استاندارد IEEE مطالعه شده می باشد. نشان داده شده که خطای تخمین منابع مونیتور شده کم می باشد و دقت تخمین خوب می باشد این الگوریتم همچنین بسیار ساده و برای همه نوع شبکه توزیع بدون وابستگی به ساختار آن می توان با درصد خطا قابل قبولی بهره گیری گردد. در نظر داشتن این نکته لازم می باشد که فرض شده محل منابع هارمونیکی از قبل مشخص می باشد، و همچنین فرض شده که شبکه عاری از هرگونه اغتشاشات ولتاژی خارجی می باشد.
مقدمه
با در نظر داشتن افزایش روزافزون تجهیزات الکترونیک قدرت و بارهای خانگی در شبکه های توزیع آلودگی هارمونیکی شبکه های توزیع یکی از نگرانی های بهره برداری از این شبکه ها می باشد. در این بین با در نظر داشتن دینامیک بارها، ایجاد یک سیستم رویت پذیر برای تخمین حالت شبکه های توزیع در محیط هارمونیکی به یکی از ضرورتهای مراکز مدیریت این شبکه تبدیل شده می باشد.
یکی از مهمترین مراحل تخمین حالت، دریافت اطلاعات از شبکه مورد مطالعه می باشد. با در نظر داشتن اینکه هدف در این پروژه تخمین حالت هارمونیکی می باشد گویا که اطلاعات بسیار زیاد و در فاصله زمانی کوتاه، بایستی به مرکز مدیریت ارسال گردد. با در نظر داشتن محدودیت های اقتصادی و فنی از قبیل سیگنال های مخابراتی حدالامکان بایستی تعداد تجهیزات اندازه گیری به حداقل رسیده و تخمین حالت با قبول تقریب مورد قبول با بهره گیری از روابط ریاضی انجام گیرد. در این پروژه هدف ارایه الگوریتم ریاضی تخمین حالت هارمونیکی در شبکه های توزیع شعاعی به همراه جایابی بهینه (حداقل تجهیزات اندازه گیری) خواهد بود.
فصل اول
مروری بر موضوعات کیفیت توان
1-1- مقدمه
کیفیت توان از اواخر دهه 1980 برای شرکت های برق و مشترکین مصارف فشار ضعیف و متوسط اهمیت زیادی پیدا کرده می باشد، به طوری که با در نظر داشتن درخواست مشترکین، شرکت های برق درصدد بهبود کیفیت توان در شبکه های توزیع می باشند. عنوان کیفیت توان یا کیفیت برق به صورت یک مفهوم کلی برای تمام اغتشاشات موجود در شبکه های توزیع به کار برده می گردد. موضوعاتی که تحت این مفهوم به کار می طریقه لزوما جدید نیستند و آن چیز که که جدید می باشد کوشش کنونی مهندسی برای برخورد با این مفهوم به شکل سیستماتیک می باشد نه به صورت مسایل منفرد و متفرقه. می توان علت های عمده توجه روزافزون به این مساله را به صورت زیر برشمرد:
– بروز اشکال و به وجود آمدن تبعات نامطلوب در صورت معیوب شدن یک عنصر، به خاطر اتصال شبکه ها به یکدیگر و تشکیل شبکه های بزرگتر.
– افزایش روزافزون هارمونیک در سیستم های قدرت به خاطر رشد بهره گیری از تجهیزات پر بازده با قابلیت تنظیم سرعت و همچنین بهره گیری از خازن های موازی برای تصحیح ضریب قدرت.
– توجه بیشتر شرکت های برق به موضوع کیفیت برق به خاطر آگاهی روزافزون مشتریان از مسایلی زیرا قطعی های، کمبودهای ولتاژ و حالت های گذرای ناشی از کلیدزنی.
– افزایش حساسیت تجهیزات الکتریکی امروزی پیش روی انواع اغتشاشات موجود در شبکه های توزیع.
انگیزه اصلی پشت این علت های، افزایش بهره وری مشترکین می باشد. کارخانجات تولیدی خواستار ماشین های سریعتر، با بهره وری و راندمان بیشتر هستند. شرکت های برق هم خواستار سوق دادن کارخانجات تولیدی به این مساله هستند زیرا این اقدام اولا موجب بهره وری بیشتری برای مشترکین و ثانیا موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ای در سرمایه گذاری مراکز تولید و پست ها به خاطر بهره گیری کردن مشترکین از وسایل پربازده خواهد گردید. نکته قابل توجه این می باشد که دستگاه هایی که برای افزایش بهره وری به کار می طریقه اغلب نسبت به بیشتر اغتشاشات کیفیت توان حساس هستند و گاهی اوقات این ادوات خود منشا مشکل مضاعف کیفیت توان هستند.
تعداد صفحه : 116
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق : احساس و کنترل الکترونیکی شتاب سنج MEMS

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

 

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید