دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش مخابرات

عنوان:

تصویربرداری با امواج میلیمتری در شرایط بد جوی مانند مه، ابر ، طوفان های شن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:

تصویربرداری رادیومتری امواج میلیمتری غیرفعال سالهای زیادیست که شناخته شده می باشد. تحقیقات انجام شده در دهه های هفتاد و هشتاد به وضوع حسن شبیه سازی با این روش را نشان داده می باشد. طول موج کوتاه امواج میلیمتری به همراه خصوصیات خوب انتشار در جو باعث شده آنها بهترین فرکانس برای تصویربرداری در مه، ابر، دود، طوفانهای شن و دیگر شرایط بادید کم باشند. بهترین انتشار در محدوده فرکانس 35 تا 94 گیگاهرتز و 140 تا 220 گیگاهرتز اتفاق می افتد. فایده فرکانس پایین تر انتشار بهتر می باشد در صورتیکه فرکانس بالاتر سیگنال و کیفیت بهتری می دهد. عواملی پیشرفت کامل در سیستم های تصویربرداری را محدود کرده می باشد. تکنولوژی امروز می تواند این محدودیت ها را برطرف کرده و سیستمهای مختلفی بسازد که برای امور متنوعی مفید باشند. سنسورهای تصویربرداری امواج میلیمتری غیرفعال، تشعشع جسم سیاه که به گونه طبیعی از منظره تصویربرداری شده منتشر می گردد را اندازه می گیرد. مشابه یک دوربین مادون قرمز، یک رادیومتر امواج میلیمتری غیرفعال، یک گیرنده امواج الکترومغناطیسی می باشد که البته انرژی الکترومغناطیسی را مانند یک رادار منتقل نمی کند. این مشخصه آخر یکی از فواید مهم سنسورهای تصویربرداری امواج میلیمتری غیرفعال هواپیما در سیستم های تصویری مرکب و یا بهبود یافته می باشد.

مقدمه:

تصویر برداری با امواج میلیمتری غیر فعال یک روش ایجاد تصویر به وسیله آشکارسازی غیرفعال از موج میلیمتری که به گونه طبیعی از یک منظره منعکس می گردد می باشد. این گونه تصویربرداری چندین دهه می باشد هک انجام می گردد یا حتی بیشتر اگر تصویربرداری رادیومتری از طریق اندازه گیری امواج ماکروویو را نیز به حساب بیاوریم. بهره گیری از سسنورهای جدید در حوزه امواج میلیمتری تولید تصویر موج میلیمتری غیرفعال با کیفیت تصاویر نور مرئی را ممکن ساخته می باشد و باعث ایجاد علاقه در این زمینه گردیده می باشد. این علاقه تا اندازه ای به دلیل تمایل به گرفتن عکس در طول روز و شب، هوای صاف یا شرایط با دید کم مانند غبار و مه ، ابر و دود یا طوفان های شن و حتی در مورد هایی که اختفا مهم می باشد ، می باشد.در اینجا به مطالعه مشخصه فرکانسی امواج میلیمتری ، نور مرئی و امواج مادون قرمز پرداخته و انتشار این امواج در شرایط بد جوی نظیر غبار، مه، ابر، دود یا طوفان های شن را با یکدیگر مقایسه می کنیم. سپس اصول تصویربرداری توسط امواج میلیمتری و همچنین طرز کار یک دوربین تصویربرداری موج میلیمتری غیر فعال تبیین داده می گردد. در پایان کاربردهای مختلف و متنوع تصویربرداری با بهره گیری از امواج میلیمتری و به خصوص مورد بهره گیری در صنعت هواپیمایی اظهار می گردد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی برق کنترل: کاربرد تکنیک نرو فازی در شناسایی خطا

تعداد صفحه :72

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید