دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

مطالعه روش های تعیین محدوده واکه ها در سیگنال گفتار پیوسته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
به گونه کلی امروزه سیستمهای شناسایی اجزاء جمله به دلیل کاربردهای فراوانی که دارند، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و تعداد زیادی از محققین در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند. مانند این کاربردها می توان کمک به نابینایان، کمک به ناشنوایان، سیستمهای شناسایی اشخاص، آموزش زبان و… را تصریح نمود، حال ممکن می باشد این سئوال مطرح گردد که چرا هدف ما در این پژوهش شناسایی واکه هاست. در پاسخ به این پرسش بایستی گفت که بخش اعظم یک هجا را واکه ها تشکیل داده اند. پس شناسایی واکه ها مهمترین مرحله شناسایی اجزاء جمله می باشد و حصول به این مقصود، راه را بسیار هموار می سازد. این پژوهش بر روی آشکارسازی محل واکه ها تاکید دارد و روشی برای جداسازی واکه ها بر اساس تبدیلات ویولت اظهار می کند. در فصل اول کلیاتی راجع به این هدف نظاره میکنید، در فصل دوم با مفاهیم اولیه این بحث آشنایی پیدا میکنیم سپس در فصل سوم ویولت و روابط آن مورد مطالعه قرار می گیرد و در نهایت در فصل چهارم الگوریتمها وروشهای ارائه شده مطالعه میشود.
مقدمه:
از قدیم که بشر زبانهایی را برای گفتار اختراع نمود گفتار مستقیم ترین راه برای بشر برای رساندن اطلاعات به دیگری بوده می باشد. تاکنون ارتباط با بهره گیری از گفتار معمول ترین روش در شبکه های ارتباطی بوده می باشد. سیگنال گفتار هم اکنون در بین تکنولوژی های واسط همانند تلفن، فیلم رادیو، تلویزیون و اینترنت گسترش یافته می باشد. از اینرو نوشته های بسیاری در زمینه پردازش سیگنال گفتار پیشنهاد شده می باشد و الگوریتمهای زیادی مربوط به آنها ارائه شده می باشد. بهرحال با در نظر داشتن طبیعت متغیر با زمان سیستم تولید گفتار بشر، صحت و توانایی سیستم همچنان به عنوان مشکلی در زمینه پردازش سیگنال گفتار باقی مانده می باشد. اخیراً محققان دریافته اند که تبدیلات ویولت پتانسیل زیادی برای پردازش سیگنال گفتار دارند. همچنین بسیاری از گزارشات چاپ شده نشان داده اند که تبدیلات ویولت امکان نزدیک شدن به کاربردهای بسیار گفتار را فراهم می سازد. یکی از انگیزه های این پژوهش کار بر روی پردازش سیگنال گفتار وتبدیل ویولت و مطالعه روشها وراهکارهای موجود جهت تعیین محل واکه ها میباشد.
 
تعداد صفحه :78
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی برق الکترونیک: تحقیق و بررسی آخرین متدها در FPGA

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید