در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.SC” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – مخابرات
عنوان :
شبیه سازی بخش رادیوئی سیستم انتقال بی سیم برد کوتاه / استاندارد BLUETOOTH

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
طریقه صعودی تولید تجهیزات مبتنی بر استاندارد Bluetooth در سالهای اخیر، این تکنیک را بعنوان یک تکنیک کارآمد در طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی تبدیل نموده می باشد. بدون تردید بخش رادیویی یک سیستم ارتباطی جزء ضروری و اجتناب ناپذیر آن می باشد. در این مقاله طراحی و شبیه سازی فرستنده / گیرنده با توان خروجی 1، 2/5، 100 میلی وات مبتنی بر استاندارد Bluetooth ارائه می گردد.
مقدمه:
جذابیت های خاص ارتباطات بدون سیم و مزایای حاصل از آن شرکتهای مطرح دنیا را بر آن داشت تا در اواخر قرن بیستم میلادی ضمن تشکیل گروه کاری موسوم به BSIG استانداردی را تحت عنوان Bluetooth تدوین نمایند که در آن ضوابط و شرائط انتقال داده در برد کوتاه تعریف و در محدوده فرکانسی ISM تبیین شده می باشد .افزایش تمایل سایر شرکتهای مرتبط برای عضویت در گروه BSIG از یک سو و طریقه صعودی تولید تجهیزات مبتنی بر این استاندارد، Bluetooth  را در فرصت زمانی بسیار کوتاه بعنوان یک تکنیک کارآمد در طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی تبدیل نمود.این موفقیت چشمگیر انگیزه کارشناسان و اساتید صنعت الکترونیک و مخابرات را بیش از پیش برای پژوهش ، تفحص و بکارگیری این تکنیک افزایش داد که متخصصین کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبودند.از آنجا که یکی از بخشهای ضروری و اجتناب ناپذیر یک سیستم ارتباطی ، بخش رادیوئی (RF) آن می باشد ،طراحی و شبیه سازی فرستنده / گیرنده مبتنی بر استاندارد Bluetooth در این پایان انجام پذیرفته می باشد.
در فصل های مختلف گزارش تقدیم شده در آغاز فناوری Bluetooth و استاندارد بخش RF معرفی و تشریح می گردد. پس از آن در فصل دیگر چند مدار مجتمع مشابه مورد مطالعه و واکاوی قرار می گیرد.سپس مدار پیشنهادی تشریح و ضمن معرفی اجزاء آن، نتایج شبیه سازی گزارش می گردد.
فصل اول: کلیات
1-1- هدف
هدف از انجام این پروژه،شبیه سازی بخش رادیوئی سیستم انتقال بی سیم برد کوتاه مبتنی براستاندارد زمی باشد.
2-1- پیشینه پژوهش
با در نظر داشتن زمان انجام پروژه و تازگی موضوع در سطح دانشگاه های کشور،پروژه های تحقیقاتی در این زمینه تعریف و انجام نپذیرفته بود. ولیکن با در نظر داشتن جذابیت های این فناوری جدید در بازارهای مختلف مانند ایران و توجه شرکت های مخابراتی – تحقیقاتی به این پدیده،موضوع پایان نامه به عنوان یک موضوع جدید تعریف و تصویب گردید.
3-1- روش کار و پژوهش
در فصل دوم تحت عنوان “آشنائی با فناوری Bluetooth و استاندارد بخش RF آن” به مطالعه جامع اطلاعات و شرائط تعیین شده در استاندارد تعیین شده می پردازیم . اهم مطالبی که در این فصل خواهند آمد عبارتند از : معرفی Bluetooth، باندهای فرکانسی  B.T، مدولاسیون و محافظت در برابر خطا ، مشخصات فرستنده و گیرنده ، مکانیزم های مختلف انتقال ، پروتکل ها و پروفیل ها و فناوریهای رقیب B.T. سپس در فصل سوم ، کوشش گردیده با الگو برداری از چند مدار مجتمع موجود،ایده ای در خصوص فرستنده / گیرنده سیستم انتقال داده در برد کوتاه حاصل گردد که بدین مقصود به معرفی و تشریح سه مدار مجتمع ساخته شده توسط شرکتهای Atmel، OKI، Ericsson خواهیم پرداخت.
پس از آشنائی با چند مدار مجمتمع ساخته شده و اشراف بر بلوک دیاگرام آنها،در فصل چهارم فرستنده / گیرنده مورد نظر طراحی و نتایج شبیه سازی که توسط نرم افزار senerade حاصل شده ، ارائه می گردند . لازم می باشد توان خروجی فرستنده برای 1mV، 2/5mV و 100mV تنظیم گردد.
تعداد صفحه : 140
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برق الکترونیک: طراحی و شبیه سازی مبدل آنالوگ به دیجیتال توان پایین

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید