دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش مخابرات

عنوان:
مطالعه توربو کد و کاربردهای آن در سییستم های مخابراتی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
قرن حاضر، پیشرفت های اساسی را در زمینه هادیها تجربه کرده می باشد. بسیاری از اکتشافات عظیم در فیزیک از مطالعه برروی امواج در ساختارهای پریودیک سرچشمه می گیرد. شکاف باندهای الکترومغناطیسی (EBG) دسته ای جدید از دی الکتریکهای متناوب هستند که می توان آن ها را جایگزین فوتونیکی نیمه هادیها دانست. امواج الکترومغناطیسی در EBG رفتاری مشابه الکترون ها در نیمه هادی ها دارند. تناوب در این مواد باعث جلوگیری از انتشار امواج در یک فرکانس معین می گردد. ظهور ساختارهای EBG کاربردهای آنتی بسیار جدیدی را به همراه داشت. دو ویژگی اساسی شکاف باندهای الکترومغناطیسی تضعیف مدهای زیر لایه ای ناخواسته  و داشتن رفتاری مشابه صفحه زمین مغناطیسی مصنوعی می باشد. امروزه بسیاری از آنتن ها بایستی کوچک و پهن باند باشند. دستیابی به چنین آنتن هایی نیاز به زیر لایه ای ضخیم با گذردهی الکتریکی بالا دارد. چنین زیر لایه ای دو عی عمده دارد. ماده ای با گذردهی بالا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست و دومین ایراد به مدهای زیر لایه ای ناخواسته باز می گردد که در لبه های زیر لایه منتشر و اثر مخربی بر پترن تشعشعی آنتن دارند. در سال 1990 میلادی محققان یک ساختار شکاف باند الکترومغناطیسی را به عنوان زیر لایه معرفی کردند که قابلیت حذف مدهای زیر لایه ای ناخواسته را داشت.
مقدمه:
در سال های اخیر، ایده مواد مرکبی که دارای نفوذپذیری الکتریکی و مغناطیسی منفی در فرکانس های معمول هستند بسیار مورد توجه قرار گرفته می باشد. در این مجال کوشش شده می باشد که این ویژگی ها بوسیله پارامترهای ماکروسکوپیک یعنی نفوذپذیری الکتریکی و نفوذ پذیری مغناطیسی توصیف شوند. در حالیکه اغلب یک ماده با چندین مقدار ثابت نفوذ پذیری الکتریکی و مغناطیسی (مستقل از فرکانس) توصیف می گردد. اما در حقیقت ویژگی های مواد دارای وابستگی فرکانسی می باشند.با در نظر گرفتن اینکه در یک محیط میدان الکتریکی غالب می باشد یا میدان مغناطیسی این مدل ها به چندین گروه تقسیم می شوند. اگر میدان مغناطیسی از میدان الکتریکی کوچک تر باشد، حساسیت مغناطیسی غالب بوده و در نتیجه آن نفوذپذیری مغناطیسی می باشد.
تعداد صفحه :86
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد : بررسی ساختار فرکتالی چندبانده به عنوان یک آنتن
 
***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید