دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

روش های طراحی شبکه روی تراشه و کاربرد آن ها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:

طراحی سیستم های بسیار بزرگ و پیچیده روی یک تراشه واحد مشکل می باشد و از قانون خاصی تبعیت نمی کند. صنعت EDA کوشش می کند با فراهم کردن ابزار و متدولوژیهای مورد نیاز، بکارگیری مجدد قطعات، ساختارها و کاربردها را امکان پذیر سازد. از آنجا که نیاز به سازماندهی تعداد زیادی از هسته های IP در یک تراشه با بهره گیری از زیر ساخت ارتباطی استاندارد در طراحی SOC احساس می گردید. این موضوع آغاز طراحان را به بهره گیری از روش طراحی مبتنی بر بستر رهنمون گردانید. بسترها تنها دارای ارتباطات مبتنی بر گذرگاه هستند. پس طراح بایستی با پیکره بندی و برنامه ریزی هسته های IP متصل شونده به گذرگاه ها، سیستم جدید را ایجاد می نمود. اما کم کم احساس نیاز به نوع کارآمدتری از شبکه ارتباطات احساس می گردید که بتواند ارتباطات در SOC های بزرگ و پیچیده را طرفداری کند. بدین ترتیب ایده شبکه روی تراشه مطرح گردید. اولین حسن NOC آنست که راه حلی برای معضلات الکتریکی در تکنولوژی های زیر میکرون بحساب می آید زیرا سیم کشی های عمومی و حجیم را ساختار بندی و مدیریت می کند. به علاوه کارآمدتر ، قابل اطمینان تر و مقیاس پذیرتر نسبت به گذرگاه های معمول می باشد. شبکه قابل پیکره بندی و مقیاس پذیر روی تراشه، بستر انعطاف پذیری می باشد که می تواند با نیازهای کاربردهای مختلف منطبق گردد. در این پژوهش روش های مختلف طراحی سیستم روی تراشه مطالعه شده و طریقه تکاملی آنها تا رسیدن به شبکه روی تراشه توصیف گردیده می باشد.

مقدمه:

امروزه برای طراحی سیستم های پیچیده، معضلات سیم بندی هست. خصوصیات الکتریکی سیگنالها و  تاخیر ، قابل پیش بینی نبوده و تست و بازبینی آن ها نیز مشکل می باشد. برای حل این معضلات طرح جدیدی بنام شبکه روی تراشهه NOC پیشنهاد شده می باشد. در این طرح، بلاک های مختلف IP توسط یک شبکه مبتنی بر بسته به هم مرتبط می شوند. این شبکه چیزی متفاوت از ارتباطات شبکه ای در مقیاس بزرگ می باشد، زیرا هم سطح منابع روی تراشه محدود می باشد و هم ارتبا بایستی با تاخیر کمی به وجودآید.NOC ارتباط ساختار یافته و استانداردی را بین منابع و بلاکهای مختلف روی تراشه به وجود می آورد. بهره گیری از NOC نه تنها راه ارتباطی مورد نیاز برای ارتباط هسته های روی تراشه با کمترین بهره گیری از منابع محاسباتی آنان را ایجاد می نماید بلکه پهنای باند سیع تری در کانال های ارتباطی بین آنها به وجود می آورد. بدین ترتیب روش طراحی مبتنی بر ارتباطات مطرح می گردد که شکل تکامل یافته ای از روش طراحی مبتنی بر بستر را به انضمام ساختار شبکه روی تراشه ارائه می دهد. فصل دوم گزارشی که در پیش رو دارید روش های موجود در طریقه تکامل طراحی سیستم های الکترونیکی از SoC به سوی NoC را مطالعه می نماید که به گونه عمده در 4 دسته کلی قرار می گیرند. فصل سوم این گزارش انواع توپولوژی های اتصال بین اجزای شبکه روی تراشه را تشریح کرده و فصل چهارم ضمن مروری بر انواع معماری های شبکه روی تراشه به تبیین معماری غللب (معماری مبتنی بر مش) می پردازد. در فصل پنجم روش ها مقایسه روش ها و نتیجه گیری ارائه خواهد گردید.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه : تاثیر شارژ خودروهای الکتریکی ترکیبی بر ترانسفورماتورهای توزیع

تعداد صفحه :72

قیمت : 14700 تومان

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید