در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

گروه مهندسی برق گرایش قدرت

سمینار کارشناسی ارشد

عنوان:

مطالعه موضوعات تجدید ساختار صنعت برق

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
تجدید ساختار صنعت برق منجر به یک تغییر اساسی در utility مجتمع عمودی انحصاری می گردد. این تغییر قسمت اعظم کوشش مهندسین در تغییر ساختار سه قسمت شبکه مجتمع عمودی امروزی شامل: تولید، انتقال و توزیع می باشد. در یک محیط تجدید ساختار شده مسئولیت اصلی این سه قسمت مثل گذشته بقوت خود باقی می باشد با در نظر داشتن اینکه با دستورالعمل های FERC انواع جدیدی از مجزاسازی، همکاری و قوانینی جهت ضمانت رقابت و عدم تبعیض در بهره گیری به تمام مصرف کننده ها تعیین خواهد گردید. این بخش جوابگوی سوالاتی همچون، چرا نیاز به تجدید ساختار داریم؟ و چطور تجدید ساختار را به خدمت بگیریم؟ می باشد و موضوعاتی مثل اجزاء مهم مدلهای تجدید ساختار ، بازار برق، هزینه های حاشیه ای، قراردادهای گرفتگی
انتقال، قراردادهای جبران کننده و نرخ انتقال مطرح خواهد گردید. در این مبحث برروی فرآیند تجدید ساختار ایالات متحده آمریکا و تعدادی از کشورهای دیگر متمرکز می شویم و بعضی از مسائل را با جزئیات بیشتری بحث می کنیم و مقایسه ای بین آنها انجام می دهیم.
مقدمه
در دهه های متمادی ساختار برق به utility واحدهای عمودی مجتمع منحصر شده بود که به این طریق توزیع انرژی به مصرف کننده ها با در نظر گرفتن محدودیتهای سرویس دهی، کنترل می گردید. در این انحصار در هر utility که اجزاء اصلی سیستم: تولید، انتقال و توزیع مدیریت می گردید. هدف صنعت برق که افزایش کیفیت با ارائه انرژی قابل اعتماد در نازلترین قیمت به مشتری می باشد تأمین می گردد. ایجاد یک محیط تجدید ساختار شده تضمین کننده رقابت می باشد برای اینکه مشتری دارای حق انتخاب برای خرید از تغذیه کنندگان مختلف (تغذیه فرآیند خرید برق از تولید کننده و فروش به مصرف کننده می باشد) را دارند.
ایجاد رقابت در utility مجتمع شده عمودی (utility مجتمع عمودی یک تشکیلاتی می باشد که تمام قسمتهای مختلف تولید، فروش و تحویل یک کالا یا یک سرویس را در خود جای داده می باشد.) نیازمند مجزا سازی سرویسهای خرده فروشی در تولید و انتقال و توزیع می باشد پس utility تولید انحصار طولانی تری نخواهند داشت، مشاغل کوچک در امضاء قرارداد برای خرید برق از منابع ارزانتر آزاد هستند و واحدها به تحویل یا گردش انرژی روی خطوط موجود به ازای یک هزینه ای که با نرخ تحویل برق utility خودشان بدون هزینه های تولید برق یکسان می باشد متعهد خواهند گردید. سیستم عمودی مجتمع شده دائماً براساس سیستم بازار که در رقابت جهت جایگزینی روش تنظیم بهای برق می باشند تغییر می کند.
بعنوان یک نمونه از تجدید ساختار هایی مثل خطوط هواپیمایی و مخابرات راه دور، انتظار می رود که تجدید ساختار صنعت برق موجب رسیدن به هدف مهمی همچون کاهش قیمت برق تولید شده برای تغذیه مشاغل کوچک و مصرف کننده ها گردد. نرخ تولید برق با اعمال جبر بازار و رقابت بیشتر کاهش می یابد و این کار بوسیله ایجاد یک محیط عملکرد آزاد که به مشتری امکان انتخاب تغذ یه کننده را بدهد، انجام خواهد گردید. در این محیط مشتری ها امکان انتخاب اندازه قابلیت اطمینان سرویس که تعیین کننده کیفیت کالای تولیدی می باشد را با در نظر داشتن مسائل اقتصادی دارد. اعمال رقابت باعث افزایش راندمان اقتصادی بوسیله گسترش افق جغرافیایی در عملکرد سیستم های انتقال و تولید متصل بهم می گردد.
تعداد صفحه : 85
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کارشناسی ارشد رشته برق : سیستم های مالتی پلکس نوری (DWDM)

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید