دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش قدرت

عنوان:

مطالعه و نظارت همه جانبه کیفیت توان در شبکه های قدرت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این سمینار هدف عمده، مطالعه همه جانبه کیفیت توان در شبکه های قدرت می باشد. پس از کسب آگاهی در مورد کیفیت توان و هارمونیک ها، نظارت و شناسایی منابع اختلال زا مطرح می گردد. در آغاز مسائل کیفیت توان و کلیه پدیده هایی که در حوزه کیفیت توان قرار می گیرد، بحث و مطالعه شده می باشد. پدیده های مختلفی که در شبکه رخ می دهد با در نظر داشتن دامنه، زمان و نوع پدیده تقسیم بندی شده می باشد و همگی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. منابع هارمونیک زا به صورت کلی معرفی شده می باشد و همگی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. با در نظر داشتن توضیحات، ادوات الکترونیک قدرت امروزه جزو منابع عمده هارمونیک در شبکه می باشند و انواع این ادوات و هارمونیک های تولیدی به وصورت کامل تبیین داده شده می باشد. مسئله بعدی میان هارمونیک ها می باشد که از جنبه های مختلفی همچون چگونگی تولید، منابع و روش تشخیص مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. اثراتی که منابع هارمونیک زا بر روی شبکه برق می گذارند مطرح شده می باشد و اثرات هارمونیک بر روی تجهیزات برقی همچون تراس، ماشین و غیره به صورت جداگانه مطالعه شده می باشد و سپس روش های کنترلی جهت حفاظت تجهیزات حساس در برابر هارمونیک ها مطرح شده می باشد. این سمینار تمامی مسائل مربوط به کیفیت توان و هارمونیک مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. در فصل آخر یک روش جهت مونیتورینگ شبکه برق و کیفیت توان در شبکه ارائه شده می باشد. در این روش با تعداد اندازه گیر کم می توان بر تمامی باس های شبکه به صورت کامل دسترسی داشت که این روش بر پایه یک الگوریتم پیشنهادی می باشد و از نوع محاسباتی می باشد. مزین این روش در این می باشد که اطلاعات کاملاً دقیقی در مورد تماس باس ها می دهد. روش ارتباطی GPRS جهت تبادل اطلاعات ما بین اندازه گیرها در این سمینار پیشنهاد و مطالعه شده می باشد.
مقدمه:
در یک سیستم قدرت از دیدگاه کیفیت توان، هدف اصلی، تحویل برق سالم به مشترکین برق می باشد. به بیانی دیگر، شرکت های توزیع کوشش می کنند که برق را با کیفیت بالا در اختیار مشترکان قرار دهد. در سالیان گذشته کیفیت برق در مسائلی همچون قطعی برق،افت ولتاژ و غیره اختصار می گردید و شرکت های برقی نیز موظف بودند تا با بهبود خط انتقال و توزیع خود کیفیت برق را بالا ببرند اما امروزه مسائل دیگری همچون هارمونیک، اعوجاج شکل موج و غیره هست که اکثراً ناشی از مشترکان صنعتی که از ادوات الکترونیک قدرت بهره گیری می کنند می باشد. به اظهار دیگر، بعضی از مشترکین صنعتی که متصل به شبکه می باشند تزریق هارمونیک به شبکه دارند و این امر باعث ایجاد اختلال در ولتاژ شبکه برق می گردد و دیگر مشترکین برق نیز ناسالمی دریافت می نمایند. به همین خاطر بایستی این مشترکین شناسایی گردند و همچنین نوع اختلالی که به شبکه وارد می نمایند مشخص گردد تا نسبت به بهبود آن اقدام گردد. با در نظر داشتن اینکه هارمونیک یکی از مسائل عمده کیفیت توان می باشد در این سمینار منابع هارمونیک زا به صورت کامل طبقه بندی و تبیین داده شده می باشد و میان هارمونیک نیز تبیین داده شده می باشد. برای نظارت و مانیتورینگ شبکه برق راه های متعددی هست که در این سمینار یکی از این روش ها ارائه شده می باشد و مزیت روش تبیین داده شده در این می باشد که اطلاعات بدست آمده واقعی می باشند.
 
تعداد صفحه :124
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد مهندسی برق قدرت: مکان یابی و تعیین ظرفیت بهینه تولیدات پراکنده در شبکه توزیع

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید