دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش کنترل

عنوان:

مطالعه کاربرد شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این سمینار، در آغاز درمورد شبکه عصبی، تاریخچه، مزایا و کاربردهای آن مختصری تبیین داده می گردد. در این بخش به بحث در مورد چگونگی به وجود آمدن ایده شبکه های عصبی و چگونگی رشد این ایده را مورد مطالعه قرار می دهیم. سپس مزیت های شبکه های عصبی مانند، قابلیت آموزش پردازش موازی، قابلیت تعمیم و .. را تبیین می دهیم.سپس کاربردهای روز افزون شبکه عصبی در زندگی روزمره را مورد توجه قرار می دهیم. در ادامه به مطالعه مفصل چند کاربرد از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز، چگونگی بهره گیری، لزوم بهره گیری و نتایج آن می پردازیم. در این بخش آغاز علت های بهره گیری از شبکه های عصبی را در آن مسئله به خصوص متذکر می شویم. سپس مبانی محاسباتی و چگونگی آموزش شبکه عصبی را در هر کابرد تبیین می دهیم. و در انتها به بحث در مورد نتایج به دست آمده می پردازیم.
مقدمه:
شبکه های عصبی به عنوان یکی از مولفه های هوش محاسباتی از خواص مهمی برخوردار می باشد که آن را در علوم و مسائل مهندسی مهم می نماید. در این بین خصوصیات، توانایی تقریب زنی توابع، ساختار موازی، قدرت یادگیری و تعمیم از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. در این بین خاصیت تقریب زنی توابع و یادگیری بر خط بیشترین بهره گیری را در سیستم کنترل دارد. سیستم کنترل پرواز به علت اینکه دارای نامعینی می باشد، در نتیجه بهره گیری از خاصیت تقریب زنی توابع شبکه های عصبی را جهت بدست آوردن قانون کنترل، بسیار مفید می باشد.همچنین شبکه عصبی با در نظر داشتن توانایی یادگیری برخط قادر می باشد خود را با تغییرات دینامیکی هواپیما تطبیق دهد. تخمین دقیق اندازه غیر خطی بودن سیستم، امروزه که هواپیماهای جنگنده کارایی بالایی در شرایط سخت و مانورهای پیچیده از خود نشان می دهند، مشکل اصلی می باشد. با در نظر داشتن آن چیز که گفته گردید لزوم بهره گیری از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز حس می گردد.
تعداد صفحه :85
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق مخابرات: بررسی مدولاسیون های CPM چند شاخصی و چند دامنه ای

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید