دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

پس پردازش با بهره گیری از پراکندگی مجازی برای ارتقای لبه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
مرحله نخست در تحلیل تصویر، بخش بندی می باشد. با اقدام بخش بندی، تصویر به قسمت های تشکیل دهنده اش تقسیم می گردد. اندازه بخش بندی، به موضوع مورد نظر بستگی دارد. یعنی وقتی اشیای مورد علاقه کاربرد مورد نظر از هم جدا شده باشند، بایستی بخش بندی متوقف گردد. الگوریتم های بخش بندی تصاویر تک رنگ، معمولاً مبتنی بر یکی از دو خاصیت اصلی سطوح خاکستری یعنی ناپیوستگی یا شباهت هستند. در دسته اول تصویر بر اساس تغییر سریع سطح خاکستری بخش بندی می گردد. موضوعات اصلی در این دسته آشکارسازی نقاط منفرد، خطوط و لبه های تصویر می باشد. روش های اصلی در دسته دوم مبتنی بر آستانه گیری، رشد ناحیه و تقسیم و ادغام ناحیه هستند. پس یکی از موضوعات مهمی که در راستای پردازش تصویر مطرح می باشد لبه یابی می باشد. آشکارسازی لبه متداول ترین راه برای آشکارسازی ناپیوستگی های معنادار در سطح خاکستری تصویر می باشد. لبه مرز بین نواحی با خواص نسبتاً متفاوت سطح خاکستری می باشد. از آنجا که عملگرها مشتق بیانگر تغییرات هستند،پس در آشکارسازی لبه در تصاویر که بیانگر تغییرات سطح خاکستری هستند از این عملگرها بهره گیری می گردد. در اقدام، عمومی ترین راه برای جستجوی ناپیوستگی ها پیمایش کامل تصویر با یک نقاب می باشد.
مقدمه:
روش های ارتقا و بازیابی تصویر برای پردازش تصاویر آسیب دیده اشیای غیر قابل بازیافت یا تصاویر آزمایش هایی که تکرار آن ها بسیار پرهزینه می باشد، به کار می طریقه. در باستان شناسی نیز روش های پردازش تصویر برای بازیابی عکس های مات شده ای که تنها باقی مانده آثار هنری نادر هستند، مورد بهره گیری قرار می گیرند. در فیزیک و زمینه های مرتبط، فنون رایانه ای بارها تصاویر آزمایش های مربوط به موضوعاتی نظیر پلاسماهای پر انرژی و تصاویر را نیز می توان در نجوم، زیست شناسی، پزشکی هسته ای، اجرای قانون، دفاع و صنعت بیان نمود. در این گزارش به موضوع ارتقاگر لبه بر مبنای شبکه های عصبی، بعضی روش های ارتقای لبه و معرفی آن ها برای آشنایی بیشتر با این مبحث پردازش تصویر و توصیف کوتاهی از این روش ها و در ارتباط با یکی از روش های معرفی شده ارتقای لبه و پیاده سازی آن و گرفتن تصاویر خروجی بحث کنیم. در همه ی فصلها، هدف ارتقای لبه در تصاویر سیاه و سفید و برجسته اکردن لبه های تصویر برای واضح تر شدن آن ها در کاربردهای خاص می باشد.
تعداد صفحه :106
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد : ارتقاء وضوح تصویر رنگی از روی رشته­ای از تصاویر وضوح پایین

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید