در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

کاربرد شبکه های عصبی در پنهان شکنی تصاویر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
آن چیز که پیش رو دارید مطالعه پنهان نگاری تصاویر و همچنین مبحث پنهان شکنی با بهره گیری از شبکه های عصبی میباشد. پنهان نگاری هنر ارتباط پنهانی به وسیله قرار دادن پیام در یک رسانه پوششی با کمترین تغییر قابل درک و پنهانشکنی هنر کشف حضور اطلاعات می باشد.
از ویژگی های سیستم نهان نگارمیتوان به شفافیت، پایداری، نرخ داده، امنیت و… تصریح نمود که بسته به نیازهای سیستم طراحی بر اساس این ویژگیها انجام میشود.
به گونه کلی الگوریتم های پنهان نگاری از فضای مکانی یا فضای تبدیل بهره گیری می کنند و در هر کدام از این فضاها به شیوه های گوناگونی می توان داده ها را پنهان نمود. ازالگوریتم های اولیه نهان نگاری روش LSB می باشد که بیتهای پیام در کم ارزشترین بیت هر پیکسل سیگنال پوشش قرار میگیرند و برای پنهان نگاری در حوزه تبدیل نیز تبدیلاتDFT(Discrete Fourier Transform ،  DCT(Discrete Cosine Transform و DWT(Discrete Wavelet Transform و همچنین تبدیل های چند دقته جداناپذیر مانند Ridgelet و Curvelet و Contourlet وجود دارند.
در مبحث تحلیل نهان نگاره نیز تحلیلها به دو دسته ی کلی مبتنی بر الگوریتم های خاص و تحلیل های مستقل از الگوریتم تقسیم میشوند. از روشهای آموزش ماشین برای پنهان شکنی میتوان روشهای مبتنی برشبکه های عصبی (NN) و ماشینهای بردار پشتیبان (SVM) را نام برد.
مقدمه:
امروزه مبحث امنیت انتقال اطلاعات، از مسائل مهم در تبادل اطلاعات محرمانه می باشد. در این راستا روش های رمزنگاری و پنهان نگاری و همچنین شیوه های نفوذ مختلف به گونه گسترده توجه پژوهشگران را جلب نموده می باشد. اگرچه بهره گیری از روشهای رمزنگاری توانسته تا حدی جوابگوی نیازها در زمینهی امنیت اطلاعات باشد اما وضوح این ارتباط زمینه ساز معضلات دیگری می باشد. هدف پنهان نگاری، مخفی کردن پیام به گونه ای می باشد که حتی وجود پیام نیز محسوس نبوده و تشخیص وجود آن خود مستلزم بکارگیری روشهای علمی میباشد.
در این سمینار به روشهای گوناگون پنهان نگاری و پنهان شکنی تصاویر میپردازیم. پس از مطالعه ویژگیهای سیستمهای نهان نگاری و طراحی با در نظر داشتن ویژگیهای مورد نظر در فصل اول، در فصل دوم به روش های نخستین استگانوگرافی تصویر مانند LSB و چند روش جدید استگانوگرافی تصریح شده می باشد. فصل سوم به معرفی و مقایسۀ روشهای نهان نگاری در حوزه های مختلف تبدیل مانند DCT، Contourlet و Wavelet و… پرداخته و در نهایت در فصل چهارم پنهان شکنی با شبکه های عصبی مصنوعی به اختصار اظهار شده می باشد.
فصل اول
مبانی و کاربردهای پنهان نگاری
1-1- پنهان نگاری
Steganography متشکل از دو کلمه یونانی stego به معنای مخفی و graphos به معنای نوشته که با هم معنی نوشته ی مخفی را تداعی می کنند. در واقع پنهان نگاری یا استگانوگرافی هنر برقراری ارتباط پنهانی می باشد و هدف آن پنهان کردن ارتباط به وسیله قرار دادن پیام در یک رسانه پوششی می باشد، به گونه ای که امکان استخراج نبوده و نتوان موجودیت پیام پنهان در رسانه را عیان ساخت. اطلاعات یا پیام محرمانه ممکن می باشد تصویر، متن، صدا و یا هر داده دیجیتالی دیگر باشد. به اطلاعات میزبان که داده محرمانه در آن مخفی می گردد، اطلاعات پوشش گفته می گردد. اگر اطلاعات پوشش تصویر باشد به آن تصویر پوششی یا میزبان گفته می گردد و به تصویر حاصل از استگانوگرافی، تصویر استگو گفته می گردد.
تعداد صفحه : 54
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق الکترونیک گرایش قدرت:کنترل خودکار تولید سیستم قدرت در حضور منابع انرژی تجدیدپذیر- قسمت 5

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید