در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

مدیریت باتری در خودروهای برقی مختلط

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
 
چکیده:
آلودگی هوای کلان شهرها و چالش در تهیه بنزین مهم ترین عوامل رویکرد به بهره گیری از خودروهای با سوخت جایگزین مانند گاز فشرده، باتری و انرژی خورشیدی بوده اند. وانگهی خودروهایی که تنها یکی از منابع مزبور را به کار می گیرند، به علت کمبود قدرت تحویلی، عوام پسند نبوده اند. راه کار ماهرانه، ادغام این منابع با موتورهای بنزینی متداول می باشد. در این مقاله، خودروی پریوس ساخت تویوتا مبنا قرار گرفته می باشد و با اعمال تغییرات مناسبی، طرح ساخت خودرویی با موتور صبا ساخت سایپا به همراه باتری سدیم گوگردی مطالعه شده می باشد که مزایای متعددی مانند کاهش مصرق سوخت و آلودگی و بهبود کارایی را ارائه می دهد. مساله اساسی انتخاب چیدمان مناسب اختلاط قدرت می باشد، به نحوی که موردها مطلوب و قوانین استانداردها را لحاظ نماید. پس شبیه سازی خودرو در چند آزمایش رانندگی لحاظ گردیده می باشد. خودروی برقی مختلط در چهار جزء اصلی سنجیده شده می باشد: موتور درون سوز، ماشین های برقی، میکرو کنترلرها و مبدل ها. ماشین های برقی نوعی موتور القایی هستند که در هنگام روشن کردن خودرو حکم موتور استارت را دارند، در سرعت آرام تنها نیروی محرکه هستند، در سرعت های بالا به کمک موتور درون سوز می شتابند و گاهی به عنوان دینام باتری پر کن بهره گیری می شوند. همچنین هنگام ترمز گیری باعث برگشت انرژی به باتری می گردد. پس، جریان مستقیم باتری بایستی توسط مبدل هایی که از میکرو کنترلر فرمان می گیرند برای تغذیه موتور برقی مدوله شوند. باتری عنصر اصلی تمامی ماشین های مختلط می باشد، زیرا سرمایه گذاری اولیه، هزینه جاری و کارایی را تعیین می کند. خودروهای امروزی میکرو کنترلر های متعددی را در قسمت های مختلف خود دارند که توسط واحد کنترل مرکزی مدیریت می شوند. این واحد بایستی به نحوی برنامه ریزی گردد که حسب محیط تصمیمات وقفی سریعی بگیرد، و نیز این تصمیمات بعضی ملاحظات مانند عمر باتری را رعایت کنند. بهره گیری از زبان های برنامه نویسی سطح بالا برای مدیریت خودرو مطلوب می باشد، اما لازم می باشد تا دستورالعمل ها جهت تامین مورد هایی زیرا کلیدزنی مبدل ها زمان سنجی شوند.
مقدمه:
عنوان این مقاله مدیریت باتری در خودروهای برقی مختلط می باشد. مناسب می باشد توضیحی پیرامون انتخاب دو کلمه خودرو و مختلط اظهار گردد.
در بسیاری از لغت نامه های انگلیسی مانند آکسفورد، Vehicle به انواع وسایل نقلیه اعم از اتومبیل، اتوبوس، بارکش، بولدوزر، موتور سیکلت، تانک، تراکتور و… که برای حمل و نقل بشر یا بار به کار گرفته می گردد اطلاق می گردد که کلمه خودرو مناسب ترین معادل فارسی این می باشد. نیز معنای اصلی Hybrid را جانوری که از والدین متمایز هستند قلمداد کرده اند. در فرهنگ دهخدا کلمه مختلط به این شکل تعریف شده می باشد: درهم آمیخته به صورتی که تمیز بین اجزاء بر جا باشد…؛ مشکل؛ عجیب؛ چند رگه
از خود ای جزو ز کلها مختلط                                   فهم می کن حالت هر منبسط
فصل اول:
کلیات
بخش 1-1: هدف
فوائد و ضرورت مقاله
با در نظر داشتن افزایش سرسام آورد تعداد خودروها در ایران و جهان، چالش هایی زیرا آلودگی محیط زیست و بخصوص اثر گلخانه ای حیات در روی کره خاکی را به دغدغه کشانده می باشد. وانگهی مسائلی زیرا افزایش بهای فرآورده های نفتی، باعث رویکرد بشر به خودروهای با سوخت جایگرین شده می باشد. گاز طبیعی فشرده، انواع باتری های شیمیایی و آفتابی، پیل های سوختی، خازن های سترگ و حتی نیروی عضلانی بعضی از منابع انرژی جایگزین هستند.
بعضی از معضلات خودروهای درون سوز

  • فرآوری و مصرف بنزین و گازوئیل باعث آلودگی شدید محیط زیست و بروز امراض صعب العلاج انسانی گردیده می باشد. حتی جیمز لاولاک مرگ 80% بشر ها به علل ناشی از اثرات بهره گیری از سوخت های فسیلی را تا سال 2040 میلادی آینده اجتناب ناپذیر پیش بینی کرده می باشد.
  • نفت فلات قاره ایران سنگین می باشد و واردات بنزین برای دولت دغدغه آفرین بوده می باشد.
  • بازده خودروهای متداول بنزینی و گازوئیلی کمتر از 20% می باشد؛ با لحاظ راه بندان در کلان شهرها به ویژه تهران، بازده آن ها باز هم کاهش نشان می دهد.
  • مصرف آنها زیاد می باشد و با فرسودگی موتور بیشتر هم می گردد.
  • هزینه و زمان تعمیر و نگهداری آنها زیاد می باشد.
  • سفرهای درون شهری غالبا کوتاه و تکراری هستند.
  • اجرای طرح هایی زیرا اتوبوس برقی توام با معضلات عدیده ای بوده می باشد.

تعداد صفحات: 229
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برق کنترل: طراحی و پیاده سازی سامانه اتوماسیون ماشین های آهار

 
***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید