در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

مطالعه فنی و اقتصادی شبکه های توزیع DC جهت تغذیه بارهای خانگی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
در این پروژه امکان بهره گیری از سیستم فشار ضعیف DC برای تغذیه بارهای خانگی مطالعه شده و مزایا و معایب آن نسبت به سیستم AC موجود برآورد گردیده می باشد. برای این کار یک فیدر نمونه برای انجام مطالعات معرفی شده و محاسبات افت ولتاژ و توان برای این فیدر با سیستم موجود و سیستم DC که با جایگزینی ولتاژ DC با AC با همان کابل ها و بارها ایجاد شده، انجام گردیده می باشد. سطوح ولتاژ مختلفی از 28 تا 311 ولت که برای این مقصود مناسب ترند، ارائه شده می باشد. نتایج به روشنی نشان می دهد که ولتاژهای پایین مثل 28 و 48 ولت مناسب نیستند به این دلیل که افت ولتاژ متناظر کابل ها برای آنها بسیار بالاست. به بیانی دیگر ولتاژهای بالاتر مانند 311 و 270 ولت برای تغذیه بارهای الکترونیکی خانگی مناسبترند. محاسبه تلفات و کارایی نیز برای شبکه های AC , DC و DC – Ac انجام شده و باهم مقایسه شده اند. بدون احتساب مبدل ها، تلفات شبکه DC  تا حدود نصف تلفات شبکه AC کاهش می یابد اما با در نظر گرفتن تلفات ناشی از مبدل ها، شبکه DC – AC دارای کارایی بیشتری نسبت به شبکه های AC و DC می باشد. همچنین با انتخاب شبکه DC – AC در هزینه های نصب و هزینه تلفات صرفه جویی می گردد.
مقدمه
پیشرفت های اخیر در صنعت الکترونیک قدرت بیانگر بهره گیری روزافزون از ولتاژ DC در تجهیزات مورد بهره گیری در منازل و ادارات می باشد. رایانه ها، تلویزیون ها و دیگر لوازم الکترونیکی از ولتاژ فشار ضعیف DC  بهره گیری می کنند. در حال حاضر تمامی این تجهیزات با بهره گیری از یکسو کننده و یک تنظیم کننده ولتاژ DC کار می کنند. اما با حذف این تبدیلات اتصال همه این تجهیزات به گونه مستقیم به یک منبع DC ، باعث کارایی بیشتر و صرفه جویی در مصرف الکتریسیته خواهد گردید. همچنین بارهای حساس الکترونیکی به گونه مستقیم به این شبکه ها متصل می شوند. از نظر ایمنی ولتاژ DC برای بشر مناسبتر می باشد. از دیگر مزایایی که انتظار می رود، آسان شدن پیوستن باطری ها و بهره گیری از مولدهای پراکنده از قبیل سوخت های فسیلی، انرژی خورشیدی و… به این شبکه می باشد.
فصل اول
مزایای شبکه های توزیع DC 
1-1- مقدمه
انتخاب جریان متناوب به عنوان استاندارد جهانی برای سیستم های قدرت، لزوم بهره گیری از ترانسفورماتورها برای انتقال قدرت بین سطوح مختلف ولتاژ می باشد. دلیل دیگر بهره گیری از جریان متناوب، بهره گیری از موتورهای آسنکرون می باشد و همچنین بهره گیری از ژنراتورهای سنکرون برای تولید انرژی الکتریکی می باشد. امروزه این سناریو با ظهور الکترونیک قدرت در سیستم های قدرت کاملا تغییر کرده می باشد. پیشرفت های اخیر در صنعت الکترونیک قدرت، بروشنی افزایش بهره گیری از جریان مستقیم را نشان می دهد. ایمنی و امنیت سیستم DC برای بشر، قابلیت انتقال توان بیشتر نسبت به شبکه AC و امکان تزریق توان تولیدی مولدهای پراکنده از شبکه DC به AC دلایلی می باشد که منجر به روی آوردن به بهره گیری از شبکه DC می گردد. همچنین با کاهش خطاهای انتشار یافته از یک مشترک به مشترک دیگر قابلیت اطمینان سرویس دهی افزایش می یابد. از طرفی کابل های DC هزینه سرمایه گذاری کمتری نسبت به کابل های AC با قدرت نامی یکسان دارند زیرا کابل های DC عمق عایقی کمتر، تلفات مقاومتی کمتر و بدون تلفات دی الکتریک می باشند. همچنین افت ولتاژ به علت مقاوم کم کابل در شبکه های توزیع DC، فشار ضعیف و متوسط کمتر می گردد. این نکته در سیستم های DC قابل توجه می باشد که راکتانس کابل دارای مقدار کمی می باشد.
تعداد صفحه : 111
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار کارشناسی ارشد رشته برق - قدرت :قیمت گذاری توان رادیواکتیو در محیط تجدید ساختار شده

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

بی

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید