در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

طراحی مالتی پلکسر / دی مالتی پلکسر نوری با بهره گیری از توری های سطح برجسته باینری

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
پیشرفت سریع تکنولوژی ارتباطات و محیط انتقال تار نوری، ارسال انواع مختلف اطلاعات را به راحتی امکان پذیر کرده می باشد. به طوری که امروزه شبکه های ارتباطی باند وسیع قادرند سرویس های مجتمع شامل داده، صوت و تصویر را با کیفیت مناسب ارسال نمایند. مطالعه بخش کوچکی از سیستم های مخابراتی تار نوری موضوع بحث این پایان نامه می باشد. در این پروژه تحلیل دقیق توری پراشی سطح برجسته باینری و چگونگی بهره گیری از آن به عنوان مالتی پلکس کننده و دی مالتی پلکس کننده نوری مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. در این زمینه نخست تئوری های مختلف به اختصار مطالعه و سپس تئوری دقیق براساس معادلات موج تزویج شده تبیین داده می گردد.
در این پایان نامه نرم افزاری نوشته شده می باشد که واکاوی دقیق توری های پراشی سطح برجسته باینری را به روش تئوری موج تزویج شده انجام می دهد. مطالعه حساسیت توری های باینری نسبت به پارامترهای مختلف و موج ورودی از موردها مهم واکاوی توری می باشد که مورد بحث قرار گرفته می باشد. از واکاوی حساسیت توری باینری در طراحی مالتی پلکس کننده و دی مالتی پلکس کننده نوری بهره گیری شده می باشد. در این زمینه دو ساختار مختلف براساس توری پراشی سطح برجسته باینری در حالت بازتابی و انتقالی طراحی، و چگونگی قرار گرفتن توری ها در این ساختارها تعیین گردیده می باشد.
فصل اول: کلیات
1-1- پیشگفتار
ارائه روش های متنوع ارسال اطلاعات براساس تکنولوژی تار نوری با پهنای باند وسیع از موضوع مهم در سیستم های ارتباطی به شمار می رود. در این سیستم ها جهت بهره گیری بهینه از ظرفیت کانال انتقال، اقدام مالتی پلکس و دی مالتی پلکس کردن سیگنال ها انجام می شود. مالتی پلکس کردن به ترکیب سیگنال های مربوط به کانال های مختلف موجود در فرستنده بر روی یک خط انتقال گفته می گردد و اقدام دی مالتی پلکس، جدا کردن سیگنال های مربوط به کانال های متفاوت در گیرنده را بر عهده دارد. بهره گیری از این دو روش در ارسال و دریافت اطلاعات ظرفیت سیستم را به گونه قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. روش های مختلفی برای این کار موجود می باشد که مانند آنها می توان به مالتی پلکس های تقسیم زمانی، تقسیم فرکانسی و تقسیم طول موجی تصریح نمود.
شبکه های مبتنی بر مالتی پلکس تقسیم طول موجی موسوم به شبکه های WDM و DWDM بحث اصلی این پایان نامه را تشکیل می دهد که جزئیات آن در فصل های آینده مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. از مهمترین قسمت های این شبکه می توان به مالتی پلکس کننده و دی مالتی پلکس کننده تصریح نمود. در این سیستم ها روش های مختلفی جهت انجام اقدام مالتی پلکسینگ به کار می رود. مانند این روش ها می توان به بهره گیری از کاپلرهای جهت دار، توری های پراشی، تداخل سنج های فابری – پرو و ماخ – زندر، فیلترهای نوری و توری های آرایه موجبری تصریح نمود. در این پایان نامه چگونگی بهره گیری از توری های پراشی و مخصوصا توری پراشی سطح برجسته باینری در طراحی مالتی پلکس کننده ها و دی مالتی پلکس کننده های نوری مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.
2-1- هدف و روش کار
هدف اصلی این پایان نامه تهیه بسته نرم افزاری برای واکاوی دقیق توری های پراشی سطح برجسته باینری و بهره گیری از آن در طراحی مالتی پلکس کننده و دی مالتی پلکس کننده نوری می باشد. واکاوی توری به روش تحلیل دقیق موج تزویج شده (RCWA) که توسط گیلرد و محرم در سال 1995 میلادی ارائه شده می باشد، صورت گرفته که در مورد آن و توری مورد نظر در فصل بعد بحث خواهیم نمود. بخش هایی از نرم افزار مذکور به تحلیل حساسیت توری باینری نسبت به پارامترهای مختلف توری و نور ورودی اختصاص دارد که با بهره گیری از آن می توان مقادیر بهینه پارامترها را برای بهره گیری توری در طراحی مورد نظر به دست آورد. در نهایت روش به کار بردن توری سطح برجسته باینری در مالتی پلکس کننده ها و دی مالتی پلکس کننده های نوری در هر دو حالت بازتابی و انتقالی ارائه شده می باشد.
تعداد صفحه : 105
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق الکترونیک گرایش قدرت:کنترل خودکار تولید سیستم قدرت در حضور منابع انرژی تجدیدپذیر

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید