در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

سنتز کننده های گفتار

استاد راهنما:

دکتر علی فرخی

نگارش:

فاطمه نعیمی

 

چکیده
در این پژوهش، چگونگی طرح و پیاده سازی سنتز کننده گفتار ارائه شده می باشد. در سنتز کننده گفتار آغاز پردازش زبان طبیعی (NLP) بر روی متن ورودی انجام می گیرد در این قسمت جملات ورودی به فهرستی از کلمات تبدیل می شوند سپس صورت واجی متن به وسیله مبدل حروف به صدا و یا با بهره گیری از فرهنگ لغت استخراج می گردد.
مرحله بعدی مولد نوای گفتار می باشد، در واقع یکی از عوامل اصلی برای به دست آوردن یک گفتار مصنوعی با کیفیت بالا، مولد نوای گفتار می باشد که اعمال آن به سیستم سنتز گفتار تأثیر بسزایی در تولید گفتار طبیعی در زبان های مختلف دارد. نوا یکی از فاکتورهای اصلی برای به دست آوردن یک گفتار مصنوعی با کیفیت زیاد می باشد. مفهوم نوا، زیر و بم کردن صدا و ریتم گفتار که باعث تلفظ و برداشت مفهوم های مختلفی از گفتار می گردد، می باشد.
حال در این مرحله روش سنتز گفتار (سنتز شمرده به شمرده لغات، سنتز فرمنت، سنتز الحاقی)، را بایستی تعیین کنیم. در دو روش اول پارامترهای مشخصه گفتار در هر بازه زمانی توسط مجموعه ای از قواعد تولید می شوند، اما در روش سوم واحدهای گفتار ذخیره شده طبیعی برای تولید گفتار خروجی در کنارهم قرار می گیرند. در این رویکرد گفتار ذخیره شده طبیعی به صورت تکه تکه در کنار هم قرار می گیرند تا تولید یک گفتار خروجی کنند که یکی از مهم ترین جنبه ها در سنتز الحاقی انتخاب طول واحد صحیح می باشد.
مقدمه
سنتز گفتار یک فناوری می باشد که به وسیله آن متن به گفتار مصنوعی تبدیل می گردد. در موضوع سنتز گفتار، ذخیره سازی کلمات یک زبان غیرممکن (و اغلب بی فایده) می باشد. در واقع سنتز گفتار، تولید گفتار از طریق رونویسی حروف به آوا، به مقصود گفتن جملات می باشد. در فصل 1 کلیات این پژوهش شامل هدف، تحقیقات انجام شده و چگونگی انجام پژوهش مطالعه شده می باشد. در فصل 2 توضیحاتی در خصوص سنتز کننده گفتار ارائه شده می باشد. در فصل 3 مدل تولید گفتار مطالعه شده می باشد. در فصل 4 به مطالعه سنتز گفتار پرداخته شده می باشد. پایان فصل 5 به نتیجه گیری و اظهار پیشنهادات ارائه شده می باشد.
تعداد صفحات: 52
قیمت : 14700 تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد مهندسی برق قدرت: بررسی ساختمان و عملکرد و حفاظت کلیدهای DC

 
***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید