در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق ‐ الکترونیک
عنوان :
واترمارکینگ تصاویر دیجیتال بر اساس تبدیل کسینوس گسسته و تبدیل موجک گسسته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
با رشد فناوری دیجیتال طی دهه های گذشته، ارسال و ذخیره رسان ههای الکترونیکی افزایش یافته می باشد؛ زیرا که نسخه برداری از داده ها بدون هیچ افت کیفیت و با هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر شده می باشد. بدین ترتیب بهره گیری از آثار دیجیتال بدون رعایت حق نشر، دست کاری اسناد و بهره گیری از اسناد جعلی ابعاد تازه تری یافته می باشد. در این بین واترمارکینگ تصاویر دیجیتال می تواند به عنوان یک روش بسیار مناسب برای جلوگیری از مشکل حق کپی رایت به کار گرفته گردد.
اقدام واترمارکینگ را می توان با طرح های مختلفی انجام داد، یکی طرح واترمارکینگ کور و دیگری طرح واترمارکینگ غیر کور م یباشد. طرحی که برای استخراج واترمارک از تصویر واترمارک شده تنها به کلید رمز احتیاج دارد طرح کور نامیده م یشود. در طرح کور، دیکودر یا عیان ساز برای استخراج واترمارک احتیاج به تصویر اصلی ندارد اما طرح غیر کور برای استخراج واترمارک علاوه بر کلید رمز(دانستن مراحل درج واترمارک) به تصویر اصلی احتیاج دارد.
در ادامه مراحل کلی کار یک طرح واترمارکینگ کور مقاوم تصاویر دیجیتال با بهره گیری از تبدیل موجک گسسته تصریح می گردد می گردد که از قسمت های مختلفی مانند فرآیند درج واترمارک، فرآیند استخراج واترمارک، مورد ارزیابی قرار دادن کیفیت تصویر واترمارک شده با بهره گیری از نرخ حداکثر سیگنال به نویز PSNR، درستی و وجود واترمارک با بهره گیری از همبستگی یکنواخت NC و نتایج تجربی تشکیل شده می باشد.
فرآیند درج واترمارک شامل بخش های تبدیل موجک گسسته، تعبیه واترمارک و عکس تبدیل موجک گسسته می باشد و فرآیند استخراج واترمارک علاوه بر تبدیل موجک گسسته از بخش آشکارسازی واترمارک تشکیل شده می باشد. در فرآیند درج و استخراج واترمارک، تعبیه و آشکارسازی واترمارک مهمترین بخش می باشند. مقاوم بودن طرح واترمارکینگ به بخش تعبیه واترمارک مربوط می باشد که در این بخش با انتخاب ضرایب مهم موجک و یک سری تغییرات روی ضرایب موجک که این تغییرات می تواند با بهره گیری از سیستم بینایی بشر، چندی سازی، بلوکی کردن، دسته بندی و یا غیره انجام گردد مقاومت واترمارک را در برابر حملات معمول پردازش تصویر بالا برد. مقاوم بودن طرح واترمارکینگ در بخش نتایج تجربی مورد ارزیابی قرار می گیرد و در بخش نتایج تجربی تصویر واترمارک شده را تحت حملاتی از قبیل فشرده سازی تصویر، نویز گوسی، نویز اضافی، چرخش، تعدیل هیستوگرام و غیره مورد آزمایش قرار می دهیم و صحت درستی و وجود واترمارک را پس از این حملات از طریق همبستگی یکنواخت NC مورد ارزیابی قرار می دهیم. در این پروژه کوشش خواهد گردید که طرح پیشنهادی در برابر این حملات مقاوم باشد. هدف از طرح پیشنهادی، حفاظت در برابر کپی رایت محصولات دیجیتال می باشد واکثر محققان بر این باورند که واترمارکینگ این مشکل را به خوبی برطرف م یکند. پس ما در این پروژه کوشش خواهیم نمود تا با بهره گیری از پردازش تصویر و تبدیل موجک گسسته به پیاده سازی این سیستم مقاوم اقدام نمائیم.
فصل اول
مقدمه
با رشد فناوری دیجیتال طی دهه های گذشته، ارسال و ذخیره رسانه های الکترونیکی افزایش یافته می باشد؛ زیرا که نسخ هبرداری از داده ها بدون هیچ افت کیفیت و با هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر شده می باشد. بدین ترتیب بهره گیری از آثار دیجیتال بدون رعایت حق نشر، دست کاری اسناد و بهره گیری از اسناد جعلی ابعاد تاز هتری یافته می باشد. بهره گیری از سیستم های رمزنگاری قدیمی این امکان را به وجود م یآورند که تنها دارنده ی کلید بتواند متن رسانه ی رمز شده را نظاره کند، اما در چنین حالتی نیز پس از رمزگشایی داد هها، امکان بهره گیری غیرمجاز از آن وجود خواهد داشت. پس روش های قدیمی رمزنگاری برای جلوگیری از بهره گیری ی غیر مجاز حملات بد اندیشانه کارایی لازم را نخواهند داشت. در این شرایط گنجاندن داده، به صورت غیرمحسوس، برای جلوگیری از استفاد ههای غیرمجاز از پتانسیل تجاری بالایی برخوردار می باشد. برای غلبه بر این مشکل، واترمارکینگ دیجیتال مطرح شده می باشد. واترمارکینگ (فیزیکی) که در زبان فارسی به چاپ سفید ترجمه شده می باشد، طرحی می باشد که علاوه بر طرح زمینه، به صورتی غیر محسوس بر روی اسناد کاغذی چاپ می گردد و با کمک رنگ روشن تر و یا از راه در معرض نور قرار گرفتن قابل رؤیت می باشد.
واترمارکینگ اقدام پنهان سازی یک سری اطلاعات در محدوده یک تصویر، صوت، ویدئو و یا هر سیستم رسان های دیگر در محیط کاری خودش می باشد. به دلیل اینکه محافظت از حق کپی امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده می باشد اکثر محققان بر این باورند که این مشکل حق کپی را به خوبی برطرف می کند. پس، افزایش ناگهانی علاقه به واترمارکینگ احتمالاً به علت حفاظت پیش روی کپی رایت محصولات دیجیتال می باشد.
واترمارکینگ دیجیتال ارتباط ی نزدیکی با نهان نگاری و پنهان سازی داده دارد. اما با این حال، بسته به کاربردهایی که دارد، تفاو تهایی نیز نظاره می گردد. پس در عین حال که می توان از مفاهیم مشابه در نهان نگاری برای ارزیابی الگوریتم های واترمارکینگ بهره گرفت، نباید از تفاوت هایی که در اقدام بین آن ها هست، غافل بود.
تعداد صفحه : 103
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق قدرت ارائه ساختار جدید برای اینورترهای چند سطحی با تعداد منابع ولتاژ dc کمتر

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید