در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

طراحی و ساخت محیط نرم افزاری کنترل و مانیتورینگ از طریق اینترنت

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در حال حاضر، اکثر کارخانجات و واحدهای تولیدی در دنیا مجهز به سیستم های اتوماسیون صنعتی می باشند که این سیستم های اتوماسیون نیاز به ارتقاء نرم افزاری و سخت افزاری به مقصود افزایش بهره وری واحد صنعتی دارند.
یکی از کاربردهای جذاب، جدید و پرکاربرد در صنعت اتوماسیون، کنترل و مانیتورینگ پارامترهای کنترلی فرآیند صنعتی از هر نقطه ای در دنیا و با بهره گیری از نرم افزار HMI بدون تغییر در سخت افزار سیستم کنترل می باشد. کنترل از راه دور می تواند از طریق تلفن، اینترنت، وب، ماهواره و یا حتی خطوط برق فشار قوی صورت گیرد.
در این پروژه، کنترل و مانیتورینگ از طریق وب برای سیستم اتوماسیون ساختمان با بهره گیری از Fatek PLC و زبان های برنامه نویسی Flash و SQL Server و ASP.net و #C طراحی و ساخته شده می باشد.
نرم افزار Flash برای ایجاد محیط گرافیکی، SQL Server برای ایجاد بانک اطلاعاتی به مقصود ذخیره و ثبت داده ها، #C به عنوان زبان برنامه نویسی و ASP.net به عنوان یک پلت فرم و چارچوب برنامه نویسی بهره گیری شده می باشد.
ارتباط نرم افزار کنترل و مانیتورینگ با سخت افزار تهیه شده (Fatek PLC) نیز مستقر گردید. همچنین کنترل و مانیتورینگ از طریق خط تلفن به صورت شنیداری با بهره گیری از تلفن ثابت و همراه برای یک سیستم اتوماسیون خانگی طراحی و ساخته شده می باشد که اطلاعات آن در قسمت ضمیمه آورده شده می باشد.
مقدمه:
با در نظر داشتن اهمیت سیستم های کنترل و قرائت از راه دور، امروزه از روش های مختلفی برای این مقصود بهره گیری می گردد. علاوه بر روش کنترل و قرائت از طریق اینترنت، روش های دیگری نیز برای این مقصود هست که در فصل دوم به آنها تصریح شده می باشد. دستگاه THC برای پیاده سازی سیستم کنترل از طریق تلفن، طراحی و ساخته شده می باشد که طریقه عملکرد، نقشه داخلی و نقشه سیستم کنترل در قسمت ضمیمه I آورده شده می باشد. همچنین در این فصل مروری گذرا به سیستم های الکترونیکی که دارای واسط Modbus جاسازی شده می باشند و همچنین در مورد واسط DDE که یک واسط نرم افزاری برای پیاده سازی سیستم کنترل و قرائت می باشد انداخته شده می باشد.
برای پیاده سازی واقعی سیستم، نیاز به یک PLC که دارای قابلیت پشتیبانی واسط نرم افزاری مانند DDE می باشد، می باشد که FATEK دارای این قابلیت می باشد. امکانات این PLC در فصل سوم به گونه کلی آورده شده می باشد و در ارتباط با ویژگی های شبکه ای این سیستم و بخصوص ماژول اترنت که تأثیر اصلی در طراحی سیستم نهائی این پروژه را اعمال می کند، به گونه نسبتاً مفصل مطالبی آورده شده می باشد.
همچنین برای پیاده سازی نهائی سیستم، نیاز به معرفی یک فرایند می باشد. فرآیندی که محیط نرم افزاری برای آن طراحی شده می باشد فرآیند ساختمان به گونه عام و فرآیند سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع به گونه خاص می باشد. برای طراحی سیستم کنترل، نیاز به شناخت کامل از فرآیند می باشد. صنعت تهویه مطبوع دارای ابعاد و کاربردهای بسیار وسیعی می باشد که در فصل چهارم به گونه مختصر به آن پرداخته شده می باشد.
فصل پنجم در ارتباط با طراحی سیستم سخت افزاری کنترل می باشد. در این فصل تعداد ورودی و خروجی مورد نیاز هر PLC برای پیاده سازی سیستم های تهویه مطبوع و اتوماسیون ساختمان با کاربردهای مختلف و همچنین نرم افزار دیاگرام نردانی PLC برای سیستمی که در این پروژه در نهایت اجرا گردیده می باشد، آورده شده می باشد.
فصل ششم به چگونگی طراحی محیط نرم افزاری HMI بر مبنای وب پرداخته شده می باشد. در محیط طراحی شده از نرم افزارهای SQL Server و Visual Studio 2005 و ASP.net و Flash و #C بهره گیری گردیده می باشد. در این فصل کلیه صفحات طراحی شده آورده شده می باشد.
در فصل هفتم جمع بندی مطالب به همراه پیشنهادات توسعه طرح، آورده شده می باشد.
تعداد صفحه : 138
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته برق مخابرات: کدهای کنترل خطا در سیستم های مخابراتی

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

 

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید