در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

مطالعه قابلیت اطمینان شبکه های توزیع در حضور منابع تولید پراکنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
تولیدات پراکنده منابع تولید انرژی الکتریکی هستند که به شبکه توزیع متصل می گردند. این منابع در مقایسه با ژنراتورهای بزرگ و نیروگاه ها، حجم و ظرفیت تولید کمتری داشته و با هزینه پایین تری راه اندازی می شوند. اتصال این تولیدات به شبکه های توزیع منافع و سودمندی های زیادی به دنبال دارد. در این سمینار به مطالعه تاثیرات مفید تولیدات پراکنده بر قابلیت اطمینان شبکه های توزیع پرداخته شده می باشد. و نتایج ارزیابی قابلیت اطمینان شبکه های توزیع در قابل شاخص های نقاط بار و کل سیستم مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. در این سمینار به مطالعه تأثیر مکان واحدهای تولید پراکنده تأثیر تعداد واحدهای تولید پراکنده، تأثیر ظرفیت واحدهای تولید پراکنده و تأثیر احتمال عدم دسترسی به واحدهای تولید پراکنده بر روی یک سیستم نمونه پرداخته گردید و نظاره گردید که همواره، قرارگیری صحیح با ظرفیت و تعداد مناسب از منابع تولید پراکنده افزایش قابل ملاحظه ای در اندازه قابلیت اطمینان سیستم های توزیع خواهد داشت.
مقدمه
با تحول سیستم های قدرت از ساختار سنتی به سمت ساختار رقابتی از یک سو و پیشرفت تکنولوژی از سوی دیگر انتظار می رود که تولیدات کوچک موسوم به تولید پراکنده، تأثیر اساسی و مهمی را در آینده این صنعت بازی کند.
عوامل محرک فراوانی باعث افزایش تمایل به بکارگیری منابع تولید پراکنده شده می باشد. به گونه کلی می توان گفت مهمترین مزیت بهره گیری از این تولیدات، نزدیکی به مصرف کننده و در نتیجه کاهش تلفات و بهبود قابلیت اطمینان بار و شبکه می باشد. در کنار آن می توان به حذف محدودیت های مکانی و جغرافیایی تولیدات کوچک نسبت به نیروگاه های بزرگ، حذف یا کاهش هزینه های مربوط به احداث و بهره برداری از شبکه های انتقال و توزیع، ریسک پایین در سرمایه گذاری، زمان نصب و راه اندازی کمتر، محیط زیست پاک تر، امکان تولید توان های بالا از واحدهای با حجم کم و بهره گیری از منابع انرژی های تجدیدپذیر همچون باد و خورشید تصریح نمود.
فصل اول
مقدمه ای بر تولیدات پراکنده
1-1- مقدمه
سیستم قدرت را می توان مجموعه ای از ادوات تولید، انتقال و توزیع انرژی دانست که برق توسط آنها تولید شده و به مصرف کننده تحویل داده می گردد. در ساختار قدیم صنعت برق در کشورهای پیشرفته و وضعیت موجود بسیاری از کشورها، وظایف تولید، انتقال و توزیع توان بر عهده شرکت های برق مجتمع (VIU) بود؛ در واقع برق تنها در نیروگاه های بزرگ تولید می گردید و تعدادی تجهیزات متمرکز، کل وظیفه انتقال، توزیع و تأمین برق مشترکین را بر عهده داشتند.
در حال حاضر سه نوع نیروگاه در جهان مشغول به کار هستند:
1- نیروگاه آبی که هم از نیروی رودخانه ها و هم از انواع سدها برای تولید بهره گیری می کند.
2- نیروگاه حرارتی که هم از زغال و نفت و گاز برای تولید بهره می گیرد.
3- نیروگاه هسته ای.
ساختار سیستم های قدرت فعلی مدام در حال تغییر می باشد که به علت های زیر انجام می گردد:
1- محدودیت های جغرافیایی برای نیروگاه های بزرگ
2- معضلات پایداری و حفاظتی
3- افزایش درخواست برق به خصوص در کشورهای در حال توسعه
4- رقابت بازارهای جهانی
5- تکنیک های تولید برق اضطراری در ظرفیت های کوچک
تعداد صفحه : 69
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته برق کنترل: طراحی کنترلر با ساختار LQR برای یک سیستم صنعتی

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید