در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق قدرت
عنوان :
تحلیل و تنظیم رله های حفاظتی واحدهای سیکل ترکیبی کرمان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این سمیناربه تحلیل رله حفاظتی 216 REG موجود در نیروگاه کرمان پرداخته شده می باشد. آغاز به اصول حفاظت وسخت افزار این رله می پردازیم که شامل مبانی رله های دیجیتال، ساختار آنها، کارتهای سخت افزاری این رله، ترانسیسترها و CTهای نمونه بردار آنها، فرمانها و مبدل آنالوگ به دیجیتال آن می باشد. در ادامه شیوه تنظیم کردن این رله تبیین داده خواهد گردید که شامل فانکشنهای حفاظت دیفراسیل ژنراتور، اتصال حلقه و احتمال رخداد آن، حفاظت برگشت توان و حفاظت اتصال به زمین ژنراتور و ترانس و غیره می باشد. همچنین در پایان پیشنهادات و عیوب این سیستم ارائه شده می باشد.
فصل اول
مبانی رله های حفاظتی دیجیتال
1-1- مقدمه
تکامل رله های حفاظتی ژنراتور از رله های مکانیکی جدا از هم به رله های استاتیک با المانهای نیمه هادی و سپس به رله های دیجیتال با پردازشگرهای چند کاره بوده می باشد . گر چه اغلب حفاظتهای موجود متشکل از رله های الکترومکانیکی و یا استاتیکی هستند اما در هنگام تعویض این رله ها جهت دست یابی به قابلیت اطمینان بهتر سیستم و دریافت اطلاعات کاملتر از رله ها ،انتخاب رله های دیجیتال اجتناب ناپذیر می باشد. مهندسی حفاظت بیش از ده سال می باشد که از این رله ها بهره گیری می کند و در این مدت به سهولت کاربرد این رله ها و مزایای بی شمار بهره گیری از تکنولوژی دیجیتال دست یافته می باشد. دو روش جهت بهره گیری از سیستم های حفاظتی دیجیتال ژنراتوری برای کارشناسان حفاظت هست. در روش اول تمامی سیستم حفاظتی الکترومکانیکی و یا استاتیکی با مجموعه ای ازیک سیستم حفاظت چند کاره تعویض می گردد و در دومین روش سیستم حفاظت جدید به مجموعه سیستم حفاظتی قبلی اضافه می گردد. در بیشتر مواقع پیشنهاد کارشناسان برای تعویض یک سیستم حفاظتی روش دوم می باشد که ترکیبی از رله های حفاظتی چند کاره با سیستم حفاظتی قدیم می باشد . در این حالت رله های دیجیتال حفاظت اصلی واحد را بعهده می  گیرند و حفاظت پشتیبان بوسیله رله های الکترومکانیکی انجام می گردد. سیستم های حفاظتی دیجیتال علاوه بر انجام کارهای روتین حفاظت اندازه گیری کمیتهای مختلف ولتاژ، جریان، فرکانس، توان اکتیو و راکتیو را در پریودهای زمانی مشخص انجام می دهند . همچنین منحنیهای تغییرات کمیتهای فوق نسبت به زمان و امکان انتقال اطلاعات به فواصل دور از مزایای حفاظت دیجیتال می باشد.
در حفاظت دیجیتال امکان تحلیل وقایع و ترتیب عملکرد رله های مختلف جهت دستیابی به نقاط اشکال سیستم حفاظتی و یا تحلیل خطای موجود در شبکه بسیار کاملتر از رله های نسل پیش می باشد. امکان تغییر تنظیمات رله از راه دور، همچنین تغییر ساختار شماتیک حفاظت تغییر اینترلاکها و واحدهای فعال کننده رله بدون تغییر در ساختار سخت افزاری بخش حفاظت هست. پیشرفت تجاری حفاظت دیجیتال مربوط به دهه هشتاد و همزمان با کاهش چشمگیر قیمت پردازشگرهای چند منظوره بوده می باشد. کاهش در فضای پانلها و همچنین کاهش در مقدار ولت آمپر مصرفی دستگاههای حفاظت که منجر به کاهش بردن ترانسهای ولتاژ و جریان می گردد از پیامدهای بهره گیری از رله های دیجیتال می باشد. فاکتورهای مهمی که در انتخاب اندازه افزونگی و ساختار حفاظت و احد موثر می باشد قدرت تولیدی ژنراتور، دستورالعملهای سازنده و تجارب بهره بردار واحد می باشد که مجموعه موردها فوق طراح حفاظت را در انتخاب ساختار سیستم حفاظت یاری می نماید. سمینار زیر که با عنوان تحلیل و تنظیم رله های حفاظتی واحدهای سیکل ترکیبی کرمان ارائه گردیده به موضوع حفاظت دیجیتال ژنراتور پرداخته و رله نمونه می باشد که در این واحدها مورد رله 216 REG  ساخت شرکت ABB مورد بحث بهره گیری قرار گرفته می باشد.
فصل اول: مبانی حفاظت دیجیتال
فصل دوم: سخت افزار رله REG 216C
فصل سوم: تبین وظایف رله های مختلف حفاظتی ژنراتور و اظهار مبانی تنظیم این رله ها
فصل چهارم: تنظیم رله های حفاظتی 216
مراجع
 با در نظر داشتن گستردگی موضوعات در مورد رله ه ای دیجیتالی مانند رله دیفرانسیل وسایر رله های جریانی و ولتاژی بنا به پیشنهاد استاد محترم راهنما در موضوع حفاظت ژنراتور، تاکید بر رله های حفاظتی امپدانسی ژنراتور خاصه رله های قطع تحریک و حفاظت لغزش قطب بوده می باشد. و پس مقالات ارائه شده در قسمت مراجع بشتر در زمینه همین موضوعات میباشد.
تعداد صفحه : 68
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته برق الکترونیک: روش های طراحی شبکه روی تراشه و کاربرد آن ها

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید