در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

مطالعه کاربرد شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این سمینار، در آغاز درمورد شبکه عصبی، تاریخچه، مزایا و کاربردهای آن مختصری تبیین داده می گردد. در این بخش به بحث در مورد چگونگی به وجود آمدن ایده شبکه های عصبی و چگونگی رشد این ایده را مورد مطالعه قرار می دهیم. سپس مزیت های شبکه های عصبی مانند، قابلیت آموزش پردازش موازی، قابلیت تعمیم و… را تبیین می دهیم. سپس کاربردهای روزافزون شبکه عصبی در زندگی روزمره را مورد توجه قرار می دهیم. در ادامه به مطالعه مفصل چند کاربرد از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز، چگونگی بهره گیری، لزوم بهره گیری و نتایج آن می پردازیم. در این بخش آغاز علت های بهره گیری از شبکه های عصبی را در آن مسئله به خصوص متذکر می شویم. سپس مبانی محاسباتی و چگونگی آموزش شبکه عصبی را در هر کاربرد تبیین می دهیم. و در انتها به بحث در مورد نتایج به دست آمده می پردازیم.
مقدمه:
شبکه های عصبی به عنوان یکی از مولفه های هوش محاسباتی از خواص مهمی برخوردار می باشد که آن را در علوم و مسائل هندسی مهم می نماید. در این بین خصوصیات، توانایی تقریب زنی توابع، ساختار موازی، قدرت یادگیری و تعمیم از اهمیت خواصی برخوردار می باشد. در این بین خاصیت تقریب زنی توابع و یادگیری بر خط بیشترین بهره گیری را در سیستم کنترل دارد. سیستم کنترل پرواز به علت اینکه دارای نامعینی می باشد، در نتیجه بهره گیری از خاصیت تقریب زنی توابع شبکه های عصبی را جهت به دست آوردن قانون کنترل، بسیار مفید می باشد. همچنین شبکه عصبی با در نظر داشتن توانایی یادگیری بر خط قادر می باشد خود را با تغییرات دینامیکی هواپیما تطبیق دهد. تخمین دقیق اندازه غیرخطی بودن سیستم، امروزه که هواپیماهای جنگنده کارایی بالائی در شرایط سخت و مانورهای پیچیده از خود نشان می دهند، مشکل اصلی می باشد. پدیدار شدن الگو شبکه های عصبی به عنوان یک ابزار قدرتمند برای طراحی های پیچیده باعث گردید تا بهره گیری از شبکه های عصبی برای شناسایی و کنترل دینامیک سیستم ها با غیرخطی های ناشناخته که سیستم های کنترل پرواز و مدل دینامیکی هواپیما از این نوع می باشند، مورد توجه قرار گیرد. با در نظر داشتن آن چیز که که گفته گردید، لزوم بهره گیری از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز کاملا حس می گردد.
فصل اول: کلیات
1-1) هدف
سیستم های واقعی عموماً غیرخطی می باشند و دارای دینامیک بسیار پیچیده ای می باشند، که همین پیچیدگی ساختار کنترلی بسیار گسترده ای را می طلبد. معمولاً پیاده سازی آن بسیار مشکل می باشد. یکی از روشها برای پیاده سازی و کنترل سیستم های غیرخطی بهره گیری از شبکه های عصبی می باشد. زیرا این شبکه ها با در نظر داشتن توانایی بالا در تقریب زنی می توانند مدل های مناسبی با دقت بالا برای سیستم های غیرخطی باشند. دینامیک هواپیما غیرخطی و بسیار پیچیده می باشد. همچنین سیستم هواپیما بخصوص هواپیماهای جنگنده که بایستی در شرایط سخت مانورهایی با دقت بالا انجام دهند، نیازمند آن هستند که در هنگام مدلسازی، مدلی با دقت بالا جایگزین این سیستم گردد. معمولاً شبکه عصبی برای این مقصود انتخاب می شوند. کنترل کننده های کلاسیک فقط در نقطه کار جواب مناسبی به ما می دهند. اما سیستم هواپیما نیازمند کنترل کننده منعطف تری پیش روی نقطه های کار مختلف می باشد. شبکه عصبی به خاطر اینکه به صورت بر خط و با تغییر وزن ها آموزش می بیند، می تواند برای این هدف مناسبتر باشد. هدف از ارائه این سمینار آشنایی با چگونگی بهره گیری از شبکه های عصبی در سیستم کنترل پرواز با مطالعه چند کاربرد در این زمینه می باشد.
تعداد صفحه : 85
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد مهندسی برق: اصول بنیادی و کاربردهای ساختارهای متامتریال

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         serderehi@gmail.com

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید