در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – گرایش کنترل

عنوان:

پیشگویی ساختار پروتئین ها به کمک کنترل فازی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
در این پژوهش به مطالعه کنترل فازی در تعیین ساختار پروتئین ها می پردازیم. آغاز ساختار چهار گانه پروتئین ها معرفی شده می باشد ساختار اول توالی اسیدهای آمینه به عنوان اجزای سازنده پروتئین در یک زنجیره پلی پپتیدی معرض می گردد. ساختار دوم پروتئین ها را ساختار موضعی یا نظم در یک بعد نیز می گویند ساختار سوم پروتئین همان شکل کروی و به هم فشرده آن می باشد و ساختار چهارم به مطالعه جایگری و شکل زیر واحدهای ساختاری پروتئین می پردازد.
در ادامه کنترل کننده های فازی به عنوان روشی برای توصیف پدیده های نامشخص و همراه عدم قطعیت معرفی شده می باشد از آنجا که دنیای بیوانفورماتیک بسیار پیچیده تر از آن می باشد که بتوان آن را بطور دقیق توصیف و مدل نمود و عملکرد آن را بدست آورد. پس با یک مدل تقریبی یا همان فازی که قابل قبول و قابل تجزیه و تحلیل باشد به پیشگویی ساختار پروتئین ناشناخته و جدید می پردازیم و به دنبال این هستیم که بالاترین شباهت را بین پروتئین ناشناخته و یک پروتئین که از قبل آن را می شناختیم بدست آوریم.
مقدمه
بیوانفورماتیک علم استخراج دانش از منابع داده ای بیولوژیکی به کمک آنالیزهای کامپیوتری می باشد از آنجا که منابع اطلاعاتی موجود در بیوانفورماتیک همراه با عدم قطعیت همراه می باشد.معمولاً اطلاعات آن خام و بعضاً نادقیق بوده می باشد از این رو کنترل فازی روش مؤثر جهت مقابله با عدم قطعیتها و رسیدن به اطلاعات کاملتر ودقیق تر در اختیار قرار می دهد. در نتیجه به کمک روش فازی به مدل سازی این عدم قطعیت ها پرداخته و یک پیشگویی دقیق تر ارائه خواهد گردید.
فصل اول
کلیات
1-1) هدف
رشد انفجاری اطلاعات بیولوژیکی نیازمند بهره گیری از تکنیکهای محاسباتی به مقصود نگهداری، سازماندهی و واکاوی ا ین اطلاعات می باشد. نیاز به استخراج دانش از میان انبوه اطلاعات خام شیوه های جدید کامپیوتری را طلب می کند در این بین پیش گویی ساختار پروتئین ها یکی از چالش های اساسی بیولوژیکی ملکولی می باشد.
مسأله پیشگویی ساختار پروتئین ها در علوم داروسازی و برای طراحی دا روهای جدید مهم بوده می باشد و از صرف گزافی که برای تعیین ساختار پروتئین ها با روش های تجربی هزینه می گردد جلوگیری می کند در داروسازی برای طراحی داروهای مختلف هزاران ماکرو ملکول مختلف مورد آزمون قرار می گیرد که تعیین ساختار همه آنها کاری غیر عملی و بسیار هزینه بر می باشد پس پیشرفت در زمینه پیش گویی ساختار پروتئین ها راه را برای طراحی داروهای جدید هموار می سازد و هزینه های تحقیقاتی را صدها برابر کاهش می دهد. با در نظر داشتن سرمایه گذاری اخیر در صنایع داروسازی در کشور اهمیت این مساله در جهت پیشبرد این دانش و فن اوری غیر قابل انکار می نماید هدف این پژوهش طراحی و پیاده سازی الگوریتم جدید بر اساس منطق فازی جهت پیشگویی و بدست آوردن اندازه شباهت بین دو رشته پروتئینی می باشد که این کار در پیشگویی رفتار یک پروتئین ناشناخته که تعیین توالی شده می باشد اما هنوز تعیین ساختار نشده می باشد و همچنین در بدست آوردن ساختارهای دوم و سوم و چهارم و کمک به کاهش عدم قطعیت آنها می تواند بسیار موثر باشد همچنین پروتئین ناشناخته ای که بالاترین اندازه شباهت را با یک پروتئین شناخته شده دارد در بسیاری از کاربردها خواص عملکردی مشابه پروتئینی شناخته دارد.
2-1) پیشینه پژوهش
تا کنون در جهان رویکردهای مختلفی و الگوریتم های متعددی جهت پیشگویی هرچه دقیق تر ساختار پروتئین ها ارائه شده می باشد و در طول تقریباً 20 سال گذشته این رویکردها موفق به بهبود حدوداً 20 درصدی دقت پیشگویی شده اند سه راهکار اصلی برای پیشگویی ساختار پروتئین ها مطرح می باشد که مبین بر روشهای چو ضمن – گور، شبکه عصبی و نزدیکترین همسایگی می باشد . هدف از این سمینار بالا بردن اندازه اطمینان و در نتیجه بهبود پیشگویی به کمک بدست آوردن بیشترین شباهت بین پروتئینها می باشد این روش می تواند به عنوان یک عامل کمکی هم راه با روشهای فوق الذکر به پیشگویی ساختار یا عملکرد بهتر (توسط یکی از روشهای فیوژن یا ترکیب اطلاعات) منجر گردد.
تعداد صفحه : 60
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق (مخابرات-میدان): بررسی و تحلیل ساختارهای انعکاس دهنده برگ در حوزه پلاسمونیک برای کاربرد قطعات پسیو

***

—-

پشتیبانی سایت :       

****         [email protected]

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید