متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری

با عنوان :  مطالعه ارتباط نسبت بدهی با هزینه سرمایه و بازدهی مورد توقع سهامداران

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه تهران

کارشناسی ارشد رشته حسابداری

موضوع :

مطالعه ارتباط نسبت بدهی با هزینه سرمایه و بازدهی مورد توقع سهامدارن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
مساله اصلی پژوهش:
مساله اصلی در این پژوهش مطالعه چگونگی شکل گیری تئوری ساختار سرمایه و نیز اثر تغییر در آن با بهره گیری از ایجاد اهرم برارزش شرکت در شرکتهای پذیرفته شده در بورس تهران می باشد .علاوه براین همچنین اندازه حساسیت و عکس العمل بازار سرمایه نسبت به مخاطره و ریسک مالی شرکتها بدلیل بهره گیری از بدهی مورد مطالعه قرار می گیرد.
تشریح و اظهار موضوع :
در ارتباط با ساختار سرمایه و ارتباط ی آن با ارزش شرکت دیدگاهی هست که طرفداران آن به معروفند. آنهابر این عقیده اند که بین ساختار سرمایه و ارزش شرکتtraditinal view دیدگاه سنتی یا ارتباط هست و اینطور استدلال می کنند که شرکتها دارای ساختار سرمایه بهینه هستند و بطوریکه در سطح مشخص و معقولی از بدهی می توانند ارزش شرکت را حداکثر کنند .
طرفداران این دیدگاه همچنین اعتقاد دارند که با افزایش نسبت بدهی توسط شرکتها بازدهی مورد توقع سهامداران آن شرکتها، به اندازه بسیار ناچیزی تحت تاثیر این افزایش ریسک قرار می گیردو در عوض به اندازه زیادی کاهش می یابد . زیرا که آنها عقیده دارند افزایش سود شرکتها (ko)هزینه ی سرمایه شرکتها سهامداران می باشد . آنها همچنین عقیده دارند که شرکتها بادور شدن از وضعیت بهینه ی ساختار Keبیشتر از افزایش (هزینه ی سرمایه ) نیز افزایش یافته و ke سهامداران شروع به کاهش یافتن می ‌کند .
آقایان مودیلیانی و میلر در سال 1958 بطور تجربی و با در نظر گرفتن فرضیاتی مانند : اینکه بازار سرمایه کارا می باشد و بنگاه تمام سودخودرا توزیع می کند و شرکتها مالیات نمی پردازند و …تئوری مرتبط بودن ارزش شرکت و ساختار سرمایه را رد کرده و در قبال آن تئوری غیر مرتبط بودن ساختار سرمایه و ارزش شرکت را مطرح کردند و نشان دادند که با افزایش بدهی و در نتیجه ریسک مالی شرکتها سهامداران و سرمایه گذاران نسبت به ان حساسیت نشان داده و بازده ی مورد توقع آنها همسوی با افزایش ریسک مالی شرکتها افزایش می یابد و این افزایش بقدری می باشد که مزایای ناشی از بهره گیری بدهی را (که دارای هزینه کمتری می باشد )تقریبا خنثی  می کند .
تعداد صفحه :161
قیمت : شش هزار تومان

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری :بررسی نقش کیفیت اقلام تعهدی بر وجه نقد نگهداری شده توسط شرکتهای پذیرفته شده در صنایع خودروسازی

***

—-

پشتیبانی سایت :               [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  **** ***

دسته‌ها: رشته حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید